Rusza rekrutacja do teleopieki
Gminy województwa kujawsko-pomorskiego – partnerzy w Projekcie „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” przygotowują się do rekrutacji lub już rekrutują uczestników.
Głównym celem Projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Oferowane formy wsparcia to usługa teleopieki (np. bransoletki życia); Usługa pomocy sąsiedzkiej; Wolontariat opiekuńczy.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z pracownikami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 14:00 pod nr tel. 56 657-14-69 lub mailowo teleopieka@rops.torun.pl,
http://infosenior.rops.torun.pl/aktualnosc/rusza-rekrutacja-do-teleopieki?fbclid=IwAR0pZrNmrbfbRRz2SyUkr9prmBzcXQGxagNkvid_rRK19QSjMEmQJIoXxV8

Lipno. Seniorzy korzystają z telefonicznego wsparcia
Już ponad 30 osób skorzystało z telefonicznego wsparcia dla seniorów z powiatu lipnowskiego. Okazało się, że inicjatywa Lipnowskiej i Powiatowej Inicjatywy Samorządowej to strzał w dziesiątkę. Linia jest czynna i można dzwonić pod numer 514 124 999.
W słuchawce powita ich miły głos pani Marii Balickiej, prezes Lipnowskiej i Powiatowej Inicjatywy Samorządowej.
https://lipno.naszemiasto.pl/lipno-seniorzy-korzystaja-z-telefonicznego-wsparcia-wita/ar/c1-8220835?fbclid=IwAR28-wCjAFFSQJgXKvRYSqmxZH6dKZb6Rq5s2-ZfzmFGiHRqpyDcZKjTYhk

Maseczki dla bydgoszczan
Od 8 kwietnia br. rozpoczęła się  akcję rozdawania bezpłatnych maseczek dla bydgoszczan. Maseczki, maksymalnie 5 sztuk na osobę, można odbierać w szkołach podstawowych na terenie miasta. Akcja potrwa do 23 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Lista szkół dostępna będzie na www.bydgoszcz.pl/maseczki.
https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/maseczki-dla-bydgoszczan/

Rekrutacja uczestników w ramach projektu pn „Dzienny Dom Pobytu i Klub Seniora w Gminie Aleksandrów Kujawski”
Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski informuje, iż w związku z realizacją projektu zapraszamy do udziału osoby, które ze względu na wiek, niepełnosprawność lub z innych przyczyn wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu.
https://gmina-aleksandrowkujawski.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/190867/rekrutacja_uczestnikow_w_ramach_projektu_pn__dzienny_dom_pobytu_?fbclid=IwAR3szscJrCfdJsB5W7ByFNTp93dC2Tr_wZ4QqV54d52fXNEd5FrBgfY3XXE

Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej – kurs on-line
Celem kursu jest przygotowanie praktyczne i teoretyczne do pełnienia funkcji opiekuna osób starszych oraz z niepełnosprawnościami.
https://www.facebook.com/events/910543576436158/

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram