„Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość ojca ma się bez zdobywania i bez zasług” –  Herman Auerbach

Jak co roku, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca i w tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy podarować naszemu tacie piękny i wyjątkowy prezent, który najlepiej, żeby służył mu latami i za każdym razem przypominał o nas. Niektóre z nich szczególnie przypadają do serca obdarowanym osobom i powodują uśmiech na ich twarzy. Bez żadnego zastanowienia możemy zaproponować zakup zegarka, który dzięki swoim różnym stylom pozwala na dopasowanie do codziennej mody oraz w jakiś sposób mogą wyrazić właściciela.

Czym jest smartwatch?

Smartwatch to świetne narzędzie do treningów – mierzy przebyty dystans i liczy spalone kalorie. Wbudowany czujnik monitoruje ruch w określonym przedziale czasu i informuje użytkownika, że jego aktywność jest zbyt niska. Podczas każdego treningu można kontrolować puls, ciśnienie i natlenienie krwi, dzięki czujnikom na nadgarstku. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych na liście dyscyplin, by ćwiczyć efektywniej. Ponadto na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty, które motywują do dalszych treningów. Możemy na nim odbierać wiadomości i połączenia, kontrolować nasz sen i zdrowie, sprawdzić pogodę oraz wiele innych funkcji.

Czym się kierować w wyborze zegarka?

W pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę gust osoby obdarowywanej. Jeżeli Twój tata to elegant i zazwyczaj chodzi w garniturach, z reguły preferuje elegancki styl, więc warto skupić się na klasycznych zegarkach z metalowym paskiem. Dla osób ceniących sobie wygodę i swobodę, mamy również możliwości bardziej oryginalne, nowoczesne i posiadające opcję personalizacji z wykorzystaniem dodatkowych pasków czy tarcz zegarka.

  1. Elegancja

Od lat nieodłącznym elementem garderoby każdego mężczyzny, dbającego o dokładność i estetykę jest dobrze skrojony i czysty garnitur. Idealnym dodatkiem do niego jest klasyczny zegarek na eleganckiej bransolecie np. smartwatch Garett Men 4S. Dzięki możliwości personalizacji tarczy zegarka jest on uniwersalnym, a jednocześnie idealnie dopasowanym dopełnieniem każdej wieczorowej, biznesowej czy casualowej stylizacji. Płynny i intuicyjny interfejs sprawia, że korzystanie z zegarka jest niezwykle komfortowe. Dodatkowo za pomocą specjalnej aplikacji oraz technologii Bluetooth, można nawet prowadzić rozmowy za jego pośrednictwem oraz odbierać wiadomości SMS i z aplikacji. Oprócz funkcji komunikacyjnych, czyli na przykład odbierania telefonów czy SMS-ów, zegarek ma możliwość zmierzenia pulsu oraz ciśnienia. Możemy mieć pod kontrolą jaki dystans został pokonany oraz ile w danym czasie spaliliśmy kalorii. Aby smartwatch, mógł precyzyjniej obliczać dane i motywować do dalszych wyzwań musimy wybrać konkretną dyscyplinę sportową. Pulsometr połączony z czujnikiem ruchu zarejestruje faktyczny czas snu, monitorując go i przekazując nam informację o tym czy nasz sen jest zdrowy i czy jest go wystarczająco dużo.

  1. Sportowcy

Dla wielu mężczyzn smartwatch to trener personalny do monitorowania treningu, sprawdzania swoich postępów czy chociażby do motywowania do ciągłego dążenia do zdrowej sylwetki. Okazuje się, że dla Panów, kluczowymi funkcjami zegarka jest: wodoodporność i szereg funkcji wspierających w realizacji celów sportowych, w takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdziłby się  Garett Men 5S dodatkowo został wyposażony w dotykowy wyświetlacz. Posiada on mnóstwo funkcji sportowych, jest wodoszczelny i w każdej sytuacji zapewnia komunikację ze światem za pomocą powiadomień o połączeniach przychodzących i wiadomościach oraz posiada wiele możliwości sterowania niektórymi funkcjami smartfona.

  1. Nowoczesność i klasyka

Następnie skupmy się na Panach, którzy lubią bawić się modą i idą z biegiem czasu i nowinkami technologicznymi. Właśnie dla nich został stworzony model Garett GT22S. Zegarek skrywa mnóstwo przydatnych funkcji np. mierzenie pulsu, ciśnienia, a nawet poziomu natlenienia krwi. Kiedy sparujemy nasz telefon z zegarkiem, na ekranie smartwatcha pojawią się informacje o przychodzących połączeniach oraz wiadomościach. Co więcej nie trzeba wyciągać telefonu, żeby prowadzić rozmowę – teraz można to zrobić z poziomu zegarka. Garett GT22S posiada możliwość sterowania niektórymi funkcjami smartfona np. odtwarzanie muzyki czy wyzwalacz aparatu fotograficznego. Smartwatch mierzy kroki oraz pokonany dystans w ciągu dnia, a także szacuje, ile kalorii zostało spalonych dzięki tym aktywnościom. Dodatkowo można skorzystać z trybu sportowego. Pulsometr połączony z czujnikiem ruchu zarejestruje czas głębokiego snu oraz przygotuje raport faz odpoczynku i aktywności.

Garett Electronics to młoda, polska marka, której celem jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie oraz dostępnych dla każdego produktów. Ich wyróżnikiem jest funkcjonalność, nowoczesny design i jakość.  

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Martyna Tomaszewska

Zmień czcionkę
instagram