Zrzut ekranu 2020-11-02 o 12.24.11

ZUS dla Seniora


 

Już po raz czwarty organizujemy „Dzień Seniora” wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Ubiegłoroczna frekwencja i słowa uznania, które otrzymaliśmy, są dowodem słuszności wspólnie podejmowanych działań.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną i Państwa bezpieczeństwo, „Dzień Seniora” nie może się odbyć w tradycyjnej formule. Dlatego przekazujemy Państwu czasopismo „ZUS dla Seniora”. Znajdą w nim Państwo artykuły o rehabilitacji leczniczej i szczególnych wymaganiach z powodu COVID-19 oraz o zasadach dorabiania do emerytury lub renty. Dodatkowo na jego łamach partnerzy „Dnia Seniora” – Narodowy Fundusz Zdrowia, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznik Praw Obywatelskich, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – chcą przekazać Państwu ważne informacje. Wśród nich znajdą Państwo wiadomości o e-usługach w służbie zdrowia i możliwości złożenia elektronicznego wniosku o dofinansowanie ze środków PFRON. Warto też przeczytać o prawie do leczenia bólu, o demencji i o tym, jak uchronić się przed oszustami. prof. Gertruda Uścińska prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dr Elżbieta Ostrowska przewodnicząca ZG Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Prowadzimy rehabilitację leczniczą osób, które z powodu choroby lub urazu mogą utracić zdolność do pracy, ale jest szansa, że ją odzyskają po rehabilitacji. Kiedy musisz wykonać test na SARS-CoV-2 Wznowiliśmy kierowanie na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Jeśli otrzymasz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, skontaktuj się z ośrodkiem i podaj aktualny numer telefonu. Otrzymasz informację o wystawionym zleceniu na badanie – test na SARS- -CoV-2. Jeśli nie skontaktujesz się z ośrodkiem i nie wykonasz testu, nie będziesz mógł skorzystać z rehabilitacji leczniczej. Na rehabilitację zabierz ze sobą środki ochrony osobistej (rękawiczki, maseczki lub przyłbice). Jeśli jesteś na kwarantannie albo w izolacji lub przebywasz z osobą na kwarantannie albo w izolacji w warunkach domowych, nie możesz zgłosić się W numerze m.in. Nowoczesne usługi e-zdrowia s. 3 Nie musisz cierpieć z bólu – masz prawo do jego łagodzenia s. 4 Wniosek o środki PFRON przez internet s. 5 Emerytów i rencistów obowiązują limity zarobkowe s. 6 Szanowni Państwo! Już po raz czwarty organizujemy „Dzień Seniora” wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Ubiegłoroczna frekwencja i słowa uznania, które otrzymaliśmy, są dowodem słuszności wspólnie podejmowanych działań. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną i Państwa bezpieczeństwo, „Dzień Seniora” nie może się odbyć w tradycyjnej formule. Dlatego przekazujemy Państwu czasopismo „ZUS dla Seniora”. Znajdą w nim Państwo artykuły o rehabilitacji leczniczej i szczególnych wymaganiach z powodu COVID-19 oraz o zasadach dorabiania do emerytury lub renty. Dodatkowo na jego łamach partnerzy „Dnia Seniora” – Narodowy Fundusz Zdrowia, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznik Praw Obywatelskich, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – chcą przekazać Państwu ważne informacje. Wśród nich znajdą Państwo wiadomości o e-usługach w służbie zdrowia i możliwości złożenia elektronicznego wniosku o dofinansowanie ze środków PFRON. Warto też przeczytać o prawie do leczenia bólu, o demencji i o tym, jak uchronić się przed oszustami. prof. Gertruda Uścińska prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dr Elżbieta Ostrowska przewodnicząca ZG Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów do ośrodka rehabilitacyjnego. Zostań w domu! Jeśli otrzymasz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą w systemie ambulatoryjnym, nie musisz wykonywać testu na SARS-CoV-2, żeby w niej uczestniczyć. Kiedy możesz skorzystać z rehabilitacji Z rehabilitacji możesz skorzystać, jeśli jest zagrożenie, że utracisz zdolność do pracy. Musi jednak być szansa, że ją odzyskasz po rehabilitacji. Musisz także spełniać jeden z poniższych warunków: • być ubezpieczony (np. pracujesz zawodowo),

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram