Ryszard Rynkowski – jeden z najwybitniejszych polskich piosenkarzy, kompozytorów i pianistów. W przeszłości próbował również swoich sił jako aktor. Urodził się 1951 roku w Elblągu i jest honorowym obywatelem tego miasta. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderem Uśmiechu. W październiku skończy 67 lat.

Do najsłynniejszych albumów artysty należy zaliczyć: “Szczęśliwej drogi już czas”, “Jawa”, “Dary losu”, “Intymnie” i “Razem”. W sumie, piosenkarz wydał aż 11 krążków. Wielu z Was, na pewno bardzo dobrze zna utwory Ryszarda Rynkowskiego, takie jak: “Dziewczyny lubią brąz”, “Jedzie pociąg z daleka” czy “Dary losu”. Prywatnie, szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci oraz dziadek dwóch wnuków: Jana i Ignacego.

Jak sam przyznaje, uważa się za człowieka przepełnionego pozytywną energią i szczęśliwego. Nie martwi go już piętno upływającego czasu. Wręcz przeciwnie – cieszy się ze swojego wieku.

Wydaje mi się, że w młodości człowiek bardziej skupia się na sobie niż na innych. Ze mną przynajmniej tak było. Teraz posiadłem już tę wiedzę. Trzeba dać czas i cierpliwość – przyznaje w wywiadzie dla “Gali”.

Na pytanie, jak zazwyczaj świętuje swoje urodziny, mówi:

Od paru lat nie fetuję swoich urodzin, jak dawniej. Poza tym są ważniejsze rzeczy do świętowania, jak urodziny mojego syna czy rocznica ślubu z moją żoną.

Posłuchajcie Ryszarda Rynkowskiego w utworze “Inny nie będę”.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram