Judi Dench – jedna z najsłynniejszych brytyjskich aktorek filmowych i teatralnych, okazjonalnie reżyserka. Urodziła się w 1934 roku w Yorku. W 1988 otrzymała tytuł Damy Imperium Brytyjskiego. W grudniu, aktorka skończy 84 lata. Mimo wieku, wciąż zachwyca doskonałą formą i nienagannym wyglądem. 

Przez większą część kariery, Dench przede wszystkim występowania na deskach teatru. Jej pierwszą, znaczącą rolą filmową była kreacja w filmie Jamesa Ivory’ego – “Pokój z widokiem”, w którym gwiazda zagrała w wieku 51 lat. Dwanaście lat później otrzymała swoją pierwszą z siedmiu nominacji do Oscara. Statuetkę otrzymała tylko raz, w 1998 roku za drugoplanową rolę w “Zakochanym Szekspirze” (była na ekranie zaledwie przez osiem minut!). Ponadto, jest laureatką czterech nagród BAFTA i dwóch Złotych Globów oraz siedmiokrotnie Laurence Olivier Award.

W lutowym wywiadzie dla magazynu “Radio Times”, Dench przyznała, że mimo upływu lat, wciąż czuje moc pożądania.

To jest poparte badaniami, które pokazują, że ciesząc się aktywnym życiem seksualnym w wieku 80. lat, można zapewnić sobie bogactwo korzyści emocjonalnych i zdrowotnych. Nie rezygnujcie z seksu! – powiedziała Dench.

Który film z dorobku aktorki lubicie najbardziej?

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram