Angela Dorothea Merkel urodziła się 17 lipca 1954 roku w Hamburgu. Niemiecka polityk, doktor fizyki, a od 2000 roku, przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Od 2005 roku, kanclerz Niemiec. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata według magazynu “Forbes”. “Człowiek Roku “tygodnika “Times” z 2015 roku.

Angela Merkel nie bez powodu uznawana jest za jednego z najsłynniejszych światowych przywódców. Przez lata wyrobiła sobie wizerunek “Matki Narodu”, któremu zaufała prawie połowa społeczeństwa. Mimo głosów krytyki, które padają pod jej adresem w związku z polityką uchodźczą, jej popularność zdaje się nie słabnąć.

W ciekawych słowach, sylwetkę Merkel przedstawił profesor Oskar Niedermayer.

Angela Merkel rządzi bez emocji. Jest konkretna. Nie zachowuje się jak polityk z jakąś ideologią w głowie. Rozwiązuje problemy jeden do jednego. Wyrobiła sobie wizerunek matki narodu, któremu Niemcy po prostu zaufali – powiedział prof. Oskar Niedermayer, politolog z Instytutu Otto Suhr.

W młodości, Angela Merkel planowała karierę łyżwiarki figurowej, ale została doktorem fizyki. Merkel nie ma dzieci, ale jej drugi mąż, profesor chemii kwantowej Joachim Sauer, ma dwóch dorosłych synów.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu portalach - od medycznych, przez kobiece, po serwisy popularnonaukowe. Współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to medycyna, profilaktyka i zdrowy styl życia. Szczególny nacisk kładzie na rzetelne informowanie i edukowanie czytelników w trudnych tematach prozdrowotnych.
Zmień czcionkę
instagram