Najnowszy komunikat NFZ dotyczący wystawiania, potwierdzania i realizacji zleceń na zaopatrzenie na wyroby medyczne po 01.04.2020 wydłuża okres przejściowy honorowania zleceń wystawionych na „starym wzorze”. Jak podkreśla Fundacja STOMAlife to bardzo ważna informacja dla wszystkich osób, które odbierają sprzęt medyczny podczas pandemii koronawirusa.

Centrala NFZ informuje, że zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięczne, wystawiane po 31 marca na starym wzorze zlecenia, mogą być realizowane w ramach ważnych Kart potwierdzenia uprawnienia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie poza systemem eZWM (do końca okresu ważności).

– Co najważniejsze, w przypadku zleceń wystawianych na starym wzorze, pacjenci nie będą musieli pojawiać się osobiście w oddziale NFZ, by je potwierdzić. Wystarczy, że przekażą je do wojewódzkiego oddziału mailowo, za pomocą skanu lub fax’u. Mogą to zrobić sami, ale może to zrobić również lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, przychodnia lub sklep medycznydodaje Dorota Minta, Prezes Fundacji STOMAlife.

Sytuacja będzie wyglądać analogicznie dla pacjentów z wystawionym nowym wzorem zlecenia poza systemem eZWM.  Przekazanie zlecenia do oddziału NFZ jest wtedy również możliwe poprzez mail’a, skan lub fax.

Po pozytywnej weryfikacji zlecenia wystawionego poza systemem eZWM (na starym albo na nowym wzorze) wojewódzki oddział NFZ przekaże pacjentowi informację zwrotną o wygenerowanym przez system e-ZWM numerze zlecenia (np. telefonicznie lub poprzez e-mail). Nie jest wymagane przesyłanie przez NFZ CZĘŚĆ II. WERYFIKACJA ZLECENIA.

Fundacja STOMAlife przypomina również, że w związku z odwoływaniem konsultacji w poradniach stomijnych, uruchomiła możliwość konsultacji wideo. Dyżurująca pielęgniarka stomijna, specjalista od sprzętu medycznego i psycholog udzielą porady potrzebującym pacjentom. W celu umówienia bezpłatnej rozmowy wideo, należy skontaktować się z Fundacją STOMAlife poprzez wiadomość mailową na adres biuro@stomalife.pl lub poprzez połączenie na infolinię pod numerem 800 633463.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram