Oferta przeszło stu wystawców z wielu branż, bezpłatne badania medyczne, mnóstwo nagród do wygrania w konkursach, koncerty i pokazy czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner i małżeństwem Lisowskich – program drugiej edycji Targów Seniora w Krakowie zapowiada się imponująco!

Tegoroczne Targi Seniora odbędą się w dniach od 5 do 6 października 2018 roku (w godz. od 10 do 17) w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. W ofercie wystawców nie zabraknie popularnych uzdrowisk i sanatoriów, renomowanych biur podróży, hoteli i domów opieki, firm medycznych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych.

Urząd Miasta Krakowa, który jest partnerem Targów Seniora, reprezentowany będzie przez kilkanaście miejskich jednostek kulturalnych oraz społecznych, m.in. muzea, teatry, domy kultury i Centra Aktywności Seniorów! Poza promocją na stoiskach, Miasto aktywnie uczestniczyć będzie w programie towarzyszącym (spektakle teatralne, koncerty, pokazy). Przez dwa dni imprezy oferować będzie zajęcia i spotkania w miejskiej strefie pokazów; znajdzie się też miejsce na poczęstunek i chwilę rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Podczas eventu możliwe będzie złożenie wniosku o wydanie Krakowskiej Karty Miejskiej.
Dla wszystkich zwiedzających, wystawcy przygotowali atrakcyjne karty rabatowe na pobyty w hotelach czy sanatoriach oraz zniżki na imprezy kulturalne. Uwaga! Do wygrania w konkursach czekają atrakcyjne wycieczki krajowe oraz zagraniczne, m.in. 30 wyjazdów do Sandomierza, 2 do Grecji, weekend w Zakopanem, itp.

Znakomici goście i niezapomniane koncerty

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią wyjątkowi goście specjalni. Na dużej scenie odbędzie się spotkanie z ks. Adamem Bonieckim – wieloletnim redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, jednym z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych duchownych w Polsce. Rozmowa poprzedzi planowaną na jesień premierę najnowszej książki „Boniecki. Rozmowy o życiu”. Podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, twórcy telewizyjnego „Światowca” i radiowego „Południka Cafe”, opowiedzą o kulisach swoich wypraw w najdalsze zakątki świata. Wrażeń artystycznych dostarczą z kolei autorka kilkunastu płyt, z których trzy doczekały się statusu złotych – Halina Kunicka oraz wybitna polska kompozytorka, twórczyni takich przebojów jak „Małgośka” czy „Bądź gotowy dziś do drogi” – Katarzyna Gaertner. Ponadto na zwiedzających czeka koncert muzyki perkusyjnej w wykonaniu zespołu Filharmonii Krakowskiej czy występ Orkiestry Dętej Solvay.

Podczas 2. edycji uczestnicy targów będą mogli skorzystać również z bezpłatnych badań. Sprawdzą wzrok i słuch, skorzystają z porad lekarzy różnych specjalizacji. Ponadto przez dwa dni w otwartej strefie warsztatowej odbędą się liczne wykłady poświęcone modzie, tematyce zdrowotnej, sportowej oraz zajęcia relaksacyjne, m.in. z aromaterapii ijogi. Wielu seniorów to ludzie aktywni, którzy kochają podróżować i odkrywać nowe kultury. To głównie z myślą o nich powstanie specjalna Strefa Podróżnika, w której będzie można spotkać najpopularniejszych autorów książek podróżniczych, m.in. Elżbietę Tomczyk-Miczkę, dziennikarkę, podróżniczkę, znawczynię kultury oraz autorkę ponad 12 albumów i przewodników czy tak znanych podróżników jak Kazimierz Ludwiński czy Wawrzyniec Kuc. Poza ich prelekcjami można będzie można obejrzeć ich ciekawe wystawy fotograficzne.

Polityka i miłość

Nie zabraknie również powiewu nowych mediów. Influencerów (znane osoby z internetu) reprezentować będzie blogerka modowa Krystyna Bałakier z prelekcją o tym jak stylowo wyglądać w wieku 50+. Organizatorzy nie unikają też podejmowania poważnych tematów. Pierwszego dnia w południe zapraszają na debatę poświęconą polityce senioralnej z udziałem przedstawicieli samorządów Krakowa I Małopolski. Będzie okazja nie tylko do wysłuchania przedstawicieli władzy, ale też zadania trudnych pytań w sprawach dotyczących problemów dotykających osób z najstarszej grupy społecznej.
Znajdzie się też czas na osobiste refleksje. Z prelekcją „Srebrne tabu?! O przyjaźni, miłości, seksualności w wieku dojrzałym” wystąpi dr Monika Mularska-Kucharek. Prelegentka jest autorką książek popularno-naukowych (m.in. „Co Dobrego?! Poezjoterapia”), doktorem socjologii, terapeutą i trenerem umiejętności psychospołecznych. Od wielu lat realizuje warsztaty dla osób starszych z zakresu rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego.
Występom i prelekcjom towarzyszyć będzie testowanie sprzętu elektronicznego i motoryzacyjnego (m.in. wysoka zniżka przy zakupie trzykołowego skutera elektrycznego). Poza Krakowską Kartą Miejską można będzie też złożyć wniosek na wydanie Karty Seniora i innych. Warto więc pamiętać o zabraniu dokumentów osobistych.

Wydarzenie dla całej rodziny

Październikowe wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy. Organizatorzy zapraszają do siebie wszystkich chętnych seniorów wraz z rodzinami; każdy znajdzie z pewnością coś atrakcyjnego dla siebie. Wstęp na targi – co warte jest podkreślenia – jest bezpłatny dla zwiedzających. Dodatkowo zorganizowane grupy spoza Krakowa mają zagwarantowany bezpłatny parking dla autokarów.

Patronat honorowy nad II Targami Seniora® objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.
Głównym partnerem medialnym jest Dziennik Polski.
Miejsce: EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9.
Komunikacja: Organizatorzy zapewniają dojazd specjalnie oznakowanymi autobusami MPK z Ronda Czyżyńskiego, Ronda Dywizjonu 308, przystanków: M1 Nowohucka oraz Centralna.
Więcej szczegółów, komunikacja, lista wystawców oraz agenda programu znajdują się na stronie internetowej: www.targiseniora.krakow.pl.

Łukasz Dziedzic

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram