Zakończyliśmy 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który dzięki zgromadzonej kwocie:
92 143 798 PLN

już teraz przeszedł do historii! Radość podsumowań przerwała jednak tragiczna wiadomość o ataku na Prezydenta Gdańska — Pawła Adamowicza. Jurek odniósł się do tej sytuacji między innymi podczas ostatniej, w dniu Finału, konferencji prasowej.

Zadeklarowana kwota na zakończenie
27. Finału: 92 143 798 PLN

Jurek Owsiak o wydarzeniach w Gdańsku

— Wiadomość szokująca, wręcz nieprawdopodobna (…). Pozwoliliśmy sobie na słowo do wszystkich tych, którzy nas oglądają i którzy uczestniczą w tym Finale. Pozwoliliśmy sobie na coś, co już raz kiedyś robiłem z Najpiękniejszego Festiwalu Świata 3 lata temu. Przypominacie sobie zamach, kiedy terrorysta wjechał tirem w spacerujących na promenadzie w Nicei? Zginęli ludzie przez tę spiralę nienawiści. Wtedy zatrzymaliśmy cały Festiwal. Byliśmy jedynymi ludźmi na świecie, którzy na rozkręconym do maksymalnych granic radości Festiwalu, pokazali rzecz niezwykłą: 120 tysięcy ludzi uniosło kartki nad swoimi głowami w kolorze czerwonym, białym i niebieskim i odegraliśmy także hymn Francji. Na ten krótki moment zatrzymaliśmy Festiwal i na krótko dzisiaj zatrzymaliśmy Finał. Życie pisze różne scenariusze i taki napisało dzisiaj. Nie wahamy się aby zmienić nastrój, aby o tym mówić czy sprzeciwić się temu. — zaapelował w czasie konferencji prasowej Jurek Owsiak.

W czasie wejścia na antenę TTV, Jurek wydał oświadczenie w sprawie ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza:

— Nie róbcie tego. Nie można walczyć przemocą. Weźcie to sobie do serca, zwłaszcza w takim dniu! Robimy kupę dobra. Miliard złotych przed chwilą pękł. Bądźmy Polakami, którzy się kochają, którzy nie mają w sobie agresji. Nie dzielmy się. Nie idźcie w tamtą stronę. Nie idźcie w stronę ludzi, którzy mają w sobie focha. Jest jedna Polska. Idźcie tam, gdzie są pozytywne emocje. Nie dzielmy się, niech nas nikt nigdy nie podzieli! Jesteśmy z Panem [P. Abramowiczem], niech się Pan trzyma! — mówił ze sceny Jurek Owsiak.

Światełko do nieba — nowa forma, ta sama energia

Nieodłączną częścią każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Światełko do nieba — zjawiskowy pokaz sztucznych ogni prosto z warszawskiego Placu Defilad przy PKiN, gdzie mieści się miasteczko WOŚP. W tym roku wydarzenie miało charakter wyjątkowy — wspólnie z Mastercard® — jednym ze sponsorów 27. Finału — po raz pierwszy, zamiast sztucznych ogni, niebo rozjaśnił pokaz laserowy. Wprowadzona zmiana jest wynikiem apelu wystosowanego w grudniu przez Jurka Owsiaka o wprowadzenie globalnego zakazu strzelania fajerwerków na dziko.

— Zrobiliśmy wszystko, aby było pięknie i atrakcyjnie i by zawierało to wszystko, co było w prośbach ludzi, którzy mają swoich czworonożnych przyjaciół. — przyznał w czasie wieczornej konferencji prasowej Jurek Owsiak.

27. Finał WOŚP — podsumowanie

Koncerty na Placu Defilad w Warszawie zakończył występ zespołu Nocny Kochanek. Na scenie zaprezentowało się łącznie 14 zespołów, jednak ostatnie dźwięki 27. Finału wybrzmiały w studiu, gdzie Jurek Owsiak podziękował wszystkim, którzy wsparli i zaangażowali się w jego tworzenie.

Tradycyjnym zwieńczeniem Finału były licytacje Złotych Kart i Złotych Serduszek. Udało się je wylicytować za następujące sumy:

Złota Karta nr 1 została wylicytowana przez ITA TOOLS za kwotę 123 456 złotych.

Złote Serduszko nr 1 zostało wylicytowane przez Bio-Gen Łódź za 1 200 000 złotych.

Wyjątkowe aukcje WOŚP

27. Finał dobiegł już końca, ale wiele aukcji będzie jeszcze trwać do końca stycznia. Wśród najpopularniejszych są m.in. uroczysta kolacja przygotowana dla 30-stu osób przez Mateusza Gesslera, aktualnie jej cena to 28 800 złotych. Za nieco ponad 15 000 złotych wciąż można powalczyć o lot szybowcem z Robertem Biedroniem. Aukcja, która cieszy się największym zainteresowaniem to dzień z Donaldem Tuskiem, aktualnie jego cena to ponad 100 000 złotych.

Dziękujemy wszystkim obecnym na Finale przedstawicielom mediów. Jednocześnie zapraszamy na konferencje prasową do siedziby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przy ulicy Dominikańskiej 19C, która odbędzie się już jutro (poniedziałek, 14 stycznia). Początek o godzinie 15.00.
Dziękujemy, że przez cały czas byliście i wspieraliście nas podczas tego wyjątkowego dnia. Dziś grał z nami cały świat!

Bądźmy razem do końca świata i jeden dzień dłużej!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram