Hakerzy atakują w internecie co 4 sekundy! Phishing, złośliwe oprogramowania, kradzież tożsamości czy fałszywe sklepy internetowe – na takie zagrożenia użytkownicy internetu narażeni są nawet kilka razy dziennie.

Rozpoczął się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. To czas, kiedy skupiamy się szczególnie na bezpiecznym korzystaniu z Internetu, kiedy mówimy o najnowszych zagrożeniach, które każdego dnia pojawiają się w internecie. Jest to ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Nie wiemy co nam grozi?

6 na 10 użytkowników internetu nie wiedziałoby, jak poradzić sobie z włamaniem do komputera lub urządzenia mobilnego. Aż 31% społeczeństwa otworzyłoby link z wiadomości SMS od nieznanego nadawcy. Problem niewiedzy na temat cyberzagrożeń jest naprawdę ogromny. O atakach oszustów w sieci nie przeczytamy na łamach znanych portali informacyjnych. Przeciętny użytkownik Internetu nie jest świadomy niebezpieczeństw, jakie czyhają na nas w sieci. Dlatego tak istotna jest edukacja na temat cyberbezpieczeństwa – tłumaczy Anna Rybczyńska, Członek Zarządu CyberRescue.

Internetowy październik

Przez cały miesiąc różne firmy, organizacje będą podnosić świadomość na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Codziennie zmagamy się z różnymi cyberatakami, wycelowanymi w użytkowników internetu. CyberRescue od dwóch lat szerzy wiedzę na temat zagrożeń w internecie. Za pomocą Messengera ostrzegamy o najnowszych cyber niebezpieczeństwach w internecie. W październiku przygotowaliśmy wiele cennych rad, wskazówek, ale także webinarium czy pomoc w analizie własnego bezpieczeństwa w sieci – dodaje Anna Rybczyńska.

CyberRescue to założony w 2018 r. startup skupiający się na ratowaniu ludzi, którzy padli ofiarą cyberprzestępców. Eksperci firmy specjalizują się m.in w zabezpieczaniu zgubionych urządzeń, odzyskiwaniu dostępu do przejętych portali w social media, zwrotach środków skradzionych z kont bankowych czy też weryfikacji podejrzanych wiadomości. Oprócz tego CyberRescue prowadzi działalność ostrzegawczą, polegającą na informowaniu o bieżących cyberzagrożeniach. Więcej informacji o startupie znajduje się na stronie: https://cyberrescue.me/.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram