1. Jesteś nazywana weteranką Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku. Ile razy tam zaśpiewałaś?
  Na Ciechocińskie Impresje Artystyczne przyjechałam po raz pierwszy w 2010 roku i od tamtego momentu nie wyobrażam sobie wakacji bez tego cudownego przedsięwzięcia
 2. Jak się o nim dowiedziałaś?
  Kiedy byłam małą dziewczynką wielokrotnie oglądałam festiwal w telewizji jeszcze za czasów kiedy tworzyła go Pani Grażyna Świtała. O Ciechocińskich Impresjach dowiedziałam się najpierw od kolegów i koleżanek, którzy przyjeżdżali tam już wcześniej, a do zgłoszenia się do udziału w festiwalu namówiła mnie Agnieszka Puza,, która wtedy pracowała na uczelni, na której studiowałam.
 3. Dlaczego lubisz przyjeżdżać do Ciechocinka?
  Uwielbiam przyjeżdżać do Ciechocinka, bo nigdzie indziej nie ma tak wspaniałej atmosfery. Dzięki uczestnictwu w Impresjach zawarłam przyjaźnie trwające do dziś. Nie mogę pominąć także wspaniałych warsztatów wokalnych, które bardzo dużo mi dały.

Kto raz przyjechał na festiwal to na pewno wróci, bo to piękna przygoda.

 1. Opowiedz nam jak wygląda Festiwal od strony organizacyjnej.
  Na festiwalu spędzamy prawie 3 tygodnie. Koncerty konkursowe i koncert galowy, a także koncert laureatów poprzedzają kilkunastodniowe warsztaty wokalne, W trakcie, których pracujemy nad utworem, który wykonamy na scenie. Uczymy się interpretacji, ćwiczymy dykcję i emisję głosu. Zawsze robimy to pod okiem wspaniałych wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia są prowadzone indywidualnie i trwają po 15 minut rano i tyle samo popołudniu. Jesteśmy podzieleni na grupy i każda z nich ma zajęcia z każdym z instruktorów po kolei, a gdy kolejka się skończy zaczynamy ją od początku. Przed zajęciami indywidualnymi odbywa się tzw. rozśpiewka, czyli przygotowanie głosów do pracy. Najistotniejszą częścią warsztatów są próby z zespołem muzycznym podczas, których możemy oswoić się z mikrofonem czy aranżacją utworu.

 

 1. Jesteś bardzo zdolna. Dlaczego ze wszystkich umiejętności śpiew jest dla Ciebie taki ważny?
  Śpiewanie to moja największa pasja, dlatego, że gdy stoję na scenie to zapominam o wszelkich troskach i czuje się prawdziwie wolna. Muzyka i śpiew przynoszą mi ukojenie. Nie wyobrażam sobie bez tego życia.
 2. Ciechocinek to nie tylko śpiewanie 🙂 Co lubisz tu robić, gdzie chodzisz i dlaczego właśnie tam?
  Moim ukochanym miejscem w Ciechocinku jest Kawiarenka Irenka, odkryłam ją dzięki mojej Przyjaciółce Ali. . Czuję się tam jak w domu. Wystrój jest bardzo przytulny. Myślę że ta niezwykła aura wytworzyła się tam dzięki Małgosi właścicielce. To osoba o pięknej duszy i ogromnym sercu.  Kawiarenka Irenka to stosunkowo nowe miejsce na mapie Ciechocinka, ale nie wyobrażam już sobie uzdrowiska bez niego, Wszystkie wypieki, desery czy napoje tam serwowane to niebo w gębie, ale beza to mistrzostwo świata.
 3. Opowiedz naszym czytelnikom o sobie.
  Od urodzenia poruszam się na wózku jednak nie przeszkadza mi to, aby czerpać z życia pełnymi garściami. Każdego dnia poprzez swoje działania staram się pokazywać innym, że niemożliwe nie istnieje, a wszelkie ograniczenia tkwią tylko w naszych głowach. Uwielbiam robić przysiady przy drabince, a także wykręcać kilometry na swoim rotorze. Żyję bez ograniczeń mimo ograniczeń.
 4. Lubisz i masz szczęście znać ludzi z pierwszych stron gazet. Kogo poznałaś? Z kim się przyjaźnisz?
  Tak, to prawda wiele znanych osób, które mnie inspirują miałam zaszczyt poznać osobiście. Moją największą motywacją i inspiracją jeśli chodzi o ćwiczenia jest Ewa Chodakowska. Ewa jest takim moim dobrym Aniołem, bo zawsze mogę na nią liczyć. Rotor i drabinka, o których wspomniałam wcześniej to prezenty od niej.
  Przyjaźnie się również z Haliną Mlynkovą, która czasem wierzy we mnie bardziej niż ja sama. Miałam zaszczyt w ubiegłym roku wystąpić w teledysku Magdy Steczkowskiej do piosenki ,,Chodź ze mną”. Szczególne miejsce w moim sercu zajmują również Katarzyna Żak, Marzena Rogalska, Danuta Błażejczyk, Ania Wyszkoni i Łukasz Zagrobelny.
  Zdarzyło się również tak, że znakomita aktorka Adrianna Biedrzyńska kilkakrotnie gościła w moim domu.
 5. W internecie jesteś znana jako dzielna, walcząca o siebie i swoją sprawność dziewczyna. Które z ograniczeń związanych z Twoją niepełnosprawnością najbardziej Ci przeszkadza?
  Najbardziej chyba to, że nie jestem w stanie sama nawet siedząc na wózku przedostać się z punktu A do B potrzebuję do tego pomocy innych.
 6. Na swoich profilach w mediach społecznościowych motywujesz innych do działania, do ćwiczeń. Czy chciałabyś się tym zająć zawodowo, zostać coachem lub trenerem zawodowo?
  Trenerem na pewno nie, ale może mówcą motywacyjnym, który opowiadałby ludziom o swoim życiu i zachęcał do doceniania tego, co i jak wiele mają będąc w pełni zdrowymi.
 7. Wiemy, że pracujesz. Jesteś przykładem tego, że jeżeli bardzo się chce to można pracować mimo ograniczeń zdrowotnych. Czym się zajmujesz zawodowo?
  Jestem pracownikiem biurowym w firmie sprzątającej. Swoją pracę wykonuje zdalnie z domu.
 8. Myślisz, że straciłaś coś z życia przez swoją niepełnosprawność?
  Nigdy się nie zastanawiałam jakby potoczyło się moje życie gdybym była zdrowa, ale chyba nie, na pewno wiele zyskałam, bo z spotykam na swojej drodze ku samodzielności cudownych ludzi.

 

 

Dziękujemy za rozmowę

Marta i Magdalena Wróbel

 

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram