Wystarczy prosty, 10-minutowy trening, żeby poprawić funkcjonowanie mózgu. Do takich wniosków doszli eksperci z University of California w USA i University of Tsukuba w Japonii.

Eksperci zaprosili do udziału w eksperymencie 36 wolontariuszy. Uczestnicy musieli raz dziennie przez 10 minut wykonywać lekkie ćwiczenia fizyczne, a następnie przeszli test pamięci. Test był dość prosty: eksperci pokazywali zdjęcia, a uczestnicy eksperymentu musieli je zapamiętać. Naukowcy przetestowali również aktywność mózgu niektórych uczestników eksperymentu i odkryli zwiększoną łączność między regionami mózgu zaangażowanymi w przechowywanie informacji.

Wyniki badań wykazały, że ci, którzy od dawna regularnie angażują się w ćwiczenia fizyczne, mają lepszą pamięć. Eksperci podkreślają, że eksperyment obejmował dwie grupy składające się wyłącznie z ludzi młodych.

Naszym głównym celem jest opracowanie programu ćwiczeń, szczególnie dla osób starszych, które dzięki prostym ćwiczeniom fizycznym mogłyby zapobiec zaburzeniom poznawczym – powiedział Michael Yassa, współautor badań i neurolog z University of California w Irvine.

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa bliskiej Ci osobie, której nie jesteś w stanie samodzielnie zagwarantować odpowiedniej opieki, omów z nią możliwość skorzystania z pomocy domu opieki dla seniora. A może to Ty potrzebujesz wsparcia ze strony profesjonalistów?

ORPEA POLSKA od ponad 15 lat opiekuje się seniorami

W domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych w całej Polsce, o  zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów, dba wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, terapeuci, personel pomocniczy i administracyjny.

ORPEA POLSKA doskonale rozumie potrzeby seniorów i ich rodzin. Bierze pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby osoby starszej, lecz wszystkie aspekty funkcjonowania. Dla każdego mieszkańca przygotowywany jest indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. Takie podejście przynosi najlepsze efekty i pozwala zachować zdrowie, kondycję oraz jakość życia osób starszych jak najdłużej na możliwie wysokim poziomie.

ORPEA POLSKA tworzy drugi dom, w którym podopieczni czują się bezpiecznie, są akceptowani, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, mogą dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. To środowisko motywujące i wzmacniające poczucie własnej wartości.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram