Wyścig kolarski im. Grzegorza Piwowarskiego w Golubiu-Dobrzyniu

 

W najbliższą sobotę 16.06.2018 odbędzie się wyścig kolarski im. Grzegorza Piwowarskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Jest to impreza ogólnopolska. Do małego miasteczka na wzgórze zamkowe przyjeżdżają kolarze zarówno młodzi, jak i starsi. Bardzo chcemy, aby sport, a konkretnie jazda na rowerze i zdrowe podejście stało się stylem życia. Cała impreza odbędzie się na zamku Anny Wazówny, skąd sportowcy pod eskortą rycerzy w zbrojach i osiodłanych  koni wyruszą na trasę wyścigu, a rozpoczęcie zawodów zostanie zainaugurowane poprzez salwę wystrzałów ze średniowiecznych armat.  Będzie można poczuć klimat średniowiecza i przenieść się choć na moment w tamte czasy.

dwa dystanse. Pierwszy dla amatorów 36 kilometrów, a drugi dla zawodowców 84 kilometry. Kilkukrotnie zawodnicy podjeżdżać będą pod wzgórze zamkowe, gdzie będzie toczyła się zacięta rywalizacja.  Warto dodać, że startują osoby starsze w wieku nawet powyżej 70. Lat.  Jest to naprawdę ogromny wyczyn ścigać się na rowerze w takim wieku i być w niebywałej kondycji. Osoby starsze, biorące udział w zawodach, pokazują, że wiek nie gra roli i każda osoba może uprawiać sport w takim wieku. Dla nich ograniczenia nie istnieją i udowadniają, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce.

Dla osób starszych biorących udział w imprezie liczy się dobra zabawa, robią to z miłości i pasji do sportu. Tak naprawdę, tylko to ich trzyma przy życiu – zamiłowanie do sportu, rowerów. Wielokrotnie, rozmawiając ze starszymi kolarzami opowiadali, że czują i przeżywają drugą młodość, po takim wyścigu czują się jak nowo narodzeni.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tak wspaniałej imprezie sportowej – najważniejsze jest dobre samopoczucie , szczęście i radość w życiu. Warto brać przykład ze starszych zawodników, ponieważ pokazują oni determinację, siłę i wolę walki. Podziwiam ich i darzę ogromnym szacunkiem.

Autor : Paweł Słomski

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram