Wręczanie prezentów to prawdziwa przyjemność, niestety ich zakup nie jest w wielu sytuacjach prosty. Trafny wybór prezentu jest bardzo istotny, gdyż świadczy o naszym zaangażowaniu i znajomości osoby obdarowanej. Wiele problemów sprawiają upominki dla osób starszych.

Wręczanie prezentu świątecznego seniorowi to dość delikatna kwestia. Trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Pierwszym z nich jest relacja z podopiecznym i jego rodziną. Jeśli lubimy ich z wzajemnością, śmiało możemy podarować jakiś miły drobiazg. Znaczenie ma również to, czy dana rodzina obchodzi święta i czy ma w zwyczaju obdarowywanie się prezentami. Wręczenie podarku seniorowi będzie miłym gestem, który pomoże nam okazać naszą sympatię dla podopiecznego, a także zmniejszyć dystans.

Seniorzy to także ludzie, którzy wciąż chcą dbać o swój wygląd, higienę i wizerunek. Bardzo miłym i uniwersalnym pomysłem na prezent są oczywiście perfumy. Prezenty dla osób starszych nie zawsze muszą być praktyczne. Piękne flakoniki z perfumami będą cieszyć oko, a może i ulubiona nuta zapachowa przeniesie ich do szczęśliwych wspomnień − naukowcy dowodzą, że zapachy potrafią wyjątkowo silnie pobudzać pamięć i wręcz całkowicie przenosić do wydarzeń z przeszłości. Apteka to również dobre miejsce, w którym z powodzeniem możesz robić zakupy prezentowe dla osób w podeszłym wieku. Elegancko zapakowane witaminy na wzmocnienie lub suplementy diety polecane danemu seniorowi to dobry, a czasem nawet i kosztowny prezent, który może znaleźć się pod choinką. W takim wypadku najlepiej dowiedz się od seniora, jakie preparaty przyjmuje lub jakie suplementy poleca mu jego lekarz. Tylko w takim wypadku prezent będzie trafiony i przede wszystkim BEZPIECZNY! Seniorzy uwielbiają wspominać, szczególnie teraz, kiedy ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne zmuszeni są do pozostania w domu i ograniczenia kontaktów z najbliższymi. Aby ułatwić tę rozłąkę, zwłaszcza w święta, podaruj swoim bliskim album wypełniony wspólnymi zdjęciami. To sprawi, że niejednemu z nich zakręci się łezka w oku. Idealnym prezent dla seniora może się okazać pudełeczko na leki. To ułatwi dzielenie leków i zażywanie ich w odpowiednie dni oraz we właściwych dawkach.

Szymon Marcinkowski

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram