Od miesięcy żyjemy w rzeczywistości, która została zdominowana przez pandemię koronawirusa. Codzienność większości z nas stanęła na głowie, a my z dnia na dzień zostałyśmy postawione przed wyzwaniem, jak pogodzić rolę matki, żony czy partnerki, „domowej ogarniaczki” z pracą w ramach home office’u. Staramy się być cierpliwe dla dzieci, wyrozumiałe dla partnera oraz kreatywne i dyspozycyjne dla pracodawcy. Czas pomyśleć o sobie! 18-19 lipca weź udział w Wirtualnym Biegu Kobiet – Lato 2020 pod hasłem „Naturalnie Szczęśliwe”.

Coraz częściej mówi się, że to kobiety są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Nie dotyczy to tylko pielęgniarek, ale wszystkich Polek, które na co dzień poświęcają się opiece nad dziećmi, ich edukacji oraz są odpowiedzialne za wykonywanie większości prac domowych. Karolina Andrian z Fundacji Share The Care podkreśla także, że kobiety pracują z domu pod presją i w ogromnym stresie, jednocześnie bardzo często wspierają mężów oraz partnerów, ale niestety nie mogą liczyć na wzajemność. Jak w takim razie nie zwariować? Jak znaleźć równowagę, wzmocnić zszargane nerwy, zachować siły oraz zdrowie?

Kobiety powinny pamiętać, że poświęcanie się dla innych i zatracanie równowagi w życiu nie jest sposobem na szczęście. Powinny zatroszczyć się o siebie i zadbać o harmonijny styl życia. W dobie koronawirusa zdrowy egoizm, który pozwala zachować wewnętrzny spokój może być dla nich zbawieniem. Sebastian Kneipp, którego filozofia leży u podstaw kampanii „Naturalnie Szczęśliwe” uważał, że harmonijny styl życia osiągamy poprzez zrównoważenie podstawowych filarów, takich jak woda, rośliny, dieta oraz ruch. Styl życia według Kneippa jest ponadczasowy, ale w dzisiejszych czasach okazuje się bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Delikatne zmiany mogą wywołać silne efekty, dlatego warto zacząć je wprowadzać chociażby od większej dawki ruchu w naszym życiu. To może być łatwiejsze niż nam się wydaje, wystarczy bowiem wybrać się na spacer do parku lub wybrać schody zamiast windy. Ruch bowiem wzmaga ochotę do życia, a także pomaga w codziennym funkcjonowaniu poprzez wzmocnienie całego organizmu.

Nasza marka od zawsze była blisko kobiet. Wierzymy, że piękno i zdrowie mają swoje podstawy we wnętrzu człowieka, dlatego od ubiegłego roku jesteśmy związani z inicjatywą „Bieg Kobiet”, która organizowana jest w intencji zdrowych piersi w myśl zasady „Zawsze Pier(w)si” – mówi Ewa Łusiak, Brand Manager marki Kneipp, partner Wirtualnego Biegu Kobiet. Wzorem ubiegłego roku, planowaliśmy się spotkać i wspólnie pokonać dystans 5 km w ośmiu miastach Polski ale niestety pandemia zmusiła nas do przeniesienia wszystkich działań do świata online. Dlatego w tym roku namawiamy kobiety z całej Polski na udział w Wirtualnym Biegu Kobiet – Lato 2020, który organizowany jest pod hasłem „Naturalnie Szczęśliwe”. Zatroszczmy się o siebie i wybiegajmy nasze zdrowie oraz szczęście.

Bieg Kobiet to cykliczna impreza sportowa organizowana od 2015 roku. Jej celem jest dotarcie do jak największej grupy kobiet i w przystępny sposób edukowanie ich o roli profilaktyki i leczenia raka piersi. Z uwagi na pandemię w tym roku wydarzenie będzie miało charakter wirtualny – każda uczestniczka w dniach 18 lub 19 lipca startuje indywidualnie bądź w grupie niezależnie od swojego miejsca zamieszkania. Zadaniem jest pokonanie 5 km dystansu biegiem, marszem, przejście z kijkami do nordic walking lub pokonanie trasy na bieżni. Zapisy na bieg dostępne są na stronie www.kobietawbiegu.pl.

Głęboko wierzymy, że regularny ruch, pozwala poprawić ogólne samopoczucie, wspomóc system odpornościowy, a przede wszystkim odnaleźć naturalną drogę do zdrowia. Jedną z naszych kluczowych inicjatyw jest założona na Facebooku grupa „Kneipp Team – Naturalnie Szczęśliwe”, gdzie motywujemy kobiety do wprowadzenia większej dawki ruchu oraz zachęcamy do życia zgodnego z zaleceniami Sebastiana Kneippa – dodaje Ewa Łusiak. – Porady, jak w prosty sposób można prowadzić zrównoważone życie pełne szczęścia oraz miłości można również odnaleźć na blogu www.swiatkneippa.pl i na kanale YouTube Kneipp_Polska.

Marka Kneipp jest inicjatorem kampanii społeczno-edukacyjnej „Naturalnie Szczęśliwe”, której celem jest inspirowanie kobiet do zmiany postaw, postrzegania źródeł naturalnego szczęścia, a przede wszystkim życia bliżej natury, aby czerpać z niej siłę, spokój i spełnienie.

#kneipp_polska #naturalnieszczesliwe #kobietywbiegu #biegkobietwirtualnie2020

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram