Aż dwie złote statuetki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kategoriach: Marketing & Business Solutions oraz Positive Change! 

29 października podczas Gali Effie Awards w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie Fundacja została wyróżniona przez eksperckie jury, które doceniło współpracę WOŚP z partnerami oraz 26. Finał WOŚP, który przyniósł rekordowy wynik finansowy zbiórki – ponad 126 milionów złotych.

Nagrody zostały przekazane podczas uroczystej gali, uznawanej za najważniejsze wydarzenie wśród prezesów i dyrektorów największych firm oraz agencji komunikacji marketingowej, specjalistów od marketingu, przedstawicieli biznesu oraz niezależnych ekspertów.

Jesteśmy dumni! – napisał Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. Otrzymaliśmy dwie złote statuetki, które są wynikiem wielu lat konsekwentnych działań, które są efektem pracy zespołowej i które są wynikiem odwagi, jaką mają w sobie wszyscy, którzy z nami grają. Dziękujemy Wam bardzo! Dzisiaj w Teatrze Wielkim dziękowaliśmy na gorąco, a tutaj, na teraz, dodatkowo dziękuję ja osobiście i dziękujemy jako Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wszystkim, wszystkim, którzy się z nami przyjaźnią i pomagają nam porywać się na rzeczy nieprawdopodobne.

Naszą pierwszą, najważniejszą statuetką jest Złote Effie w kategorii Marketing & Business Solutions. Doceniono w niej w niej naszą umiejętność współpracy z różnymi partnerami, którzy nie tylko pomagają przez swój sponsoring zrealizować społeczną akcję, ale przy okazji aktywnie włączają się tę akcję wraz ze swoją marką i zespołem, rozumiejąc, że oprócz czystego sponsoringu liczy się także świadomość ludzi. Złota statuetka to powód do ogromnej, przeogromnej dumy, bo ocenia ekipa, która wie, ile potrzeba energii, siły i marketingowych umiejętności, aby każdy projekt, nawet ten najmniejszy, zrealizować do końca i z powodzeniem.

Drugą nagrodę Złotego Effie otrzymaliśmy za projekt znany niemal każdemu Polakowi na całym świecie. Pod ocenę wzięto 26. Finał WOŚP, który mamy za sobą i który przyniósł nieprawdopodobny finansowy wynik zbiórki – ponad 126 milionów złotych. Za tydzień będziemy wydawali potężną pulę tych pieniędzy, kupując sprzęt medyczny w ramach kolejnego Konkursu Ofert. Projekt Finału to wydarzenie oparte na polskim „pospolitym ruszeniu”, złożone z niezwykle zaangażowanych ludzi tworzących sztaby, koncerty, zbiórki. Nie ma takiej drugiej akcji, które źródło jest tu, w Polsce, a która tak wspaniale połączyła rodaków na całym świecie.

Nagroda przyznawana jest w naszym kraju od 1999 roku przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Licencjodawcą konkursu Elfie Awards jest Ellfie Worldwide. Konkurs jest organizowany obecnie w 40 krajach na całym świecie. Pierwsi laureaci zostali wyłonieni w 1968 roku w Nowym Yorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram