Już za trzy tygodnie, 16 października, punktualnie o godzinie 12:00 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy! Do akcji cały czas można dołączyć! Fundacja zaprasza do udziału w akcji firmy, instytucje oraz osoby – liczy się każda pomoc! 

Do akcji w pierwszej kolejności zostały zaproszone wszystkie szkoły biorące udział w prowadzonym przez Fundację Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, ale udział zadeklarowały także różne instytucje z całej Polski. Na chwilę obecną wpłynęły już zgłoszenia od ponad 59 000 osób z 577 miejsc. 
 
Sztab główny akcji mieścić się będzie na Placu Europejskim w Warszawie. Stąd przedsięwzięcie będzie prowadzić Jurek Owsiak – prezes zarządu WOŚP, a uczestniczyć w nim będą zaproszeni goście, m.in. Janusz Andres – Prezes Polskiej Rady Resuscytacji oraz Glenn Vanden Houten Regional Director – Europe & Africa American Heart Association International oraz uczniowe ze szkół, które działają aktywnie w ramach Programu Edukacyjnego “Ratujemy I Uczymy Ratować”.

Po zakończeniu próby bicia rekordu Jurek Owsiak w imieniu zarządu Fundacji Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformuje zebrane osoby o szczegółach kolejnego, 27. Finału WOŚP. Podany zostanie temat zbiórki, szczegóły organizacyjne i informacje o możliwości zarejestrowania sztabu akcji.

O tym, jak wziąć udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanej przez WOŚP, można przeczytać na stroniewww.rekord.wosp.org.pl.

– Spotykamy się 16 października o godzinie 12:00 – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Cała akcja będzie trwała 30 minut, a udział w niej będzie świetną zabawą, połączoną z nauką pierwszej pomocy i wspaniałą integracją. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób Fundacja WOŚP organizuje co roku w terminie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem tego wydarzenia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Po raz pierwszy próbę podjęto w 2013 roku. Wówczas w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. Z kolei w ubiegłym roku udział w próbie wzięło aż 85 010 osób!

Program Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały.Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 mln dzieci zna zasady pierwszej pomocy!
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram