Wirginia Szmyt, znana również jako DJ Wika, urodziła się w 1938 roku. Polska działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Z wykształcenia pedagog, całe życie zawodowe pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą. Po przejściu na emeryturę aktywnie włączyła się w działalność na rzecz seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jest matką i babcią, pisała wiersze i teksty satyryczne. Jest najstarszą didżejką w Polsce (DJ Wika), a może i na świecie. Łamie stereotypy dotyczące wizerunku polskiego seniora.

Dj Wika, prowadzi szereg działań na rzecz seniorów, m.in. występuje w radio i telewizji propagując aktywność seniorów, współorganizuje parady dla seniorów, prowadzi stałe dyskoteki międzypokoleniowe w Warszawie oraz współorganizuje wycieczki dla seniorów. W 2014 roku została twarzą telewizji Eska TV.

W jednym z wywiadów przyznała, że „promuje szacunek do przemijania”. Zapytana, skąd w niej tyle energii i chęci do życia, odpowiedziała:

To wszystko wynika z miłości do życia. Wielu seniorów pyta „z czego tu się cieszyć”? Ja uważam, że trzeba na życie spojrzeć w tym wieku inaczej. Mam dorosłe i samodzielne dzieci, wnuki i teraz mam czas zajmować się tylko i wyłącznie sobą, nie zaniedbując przy tym nikogo bliskiego. To jest jeden z piękniejszych okresów mojego życia. Naprawdę. Mogę teraz poświęcić cały swój czas poświęcić swojej pasji. Dbając przy tym o swoją kondycję psychofizyczną – czytamy w Dzienniku Łódzkim.

Pani Wiktoria zaapelowała przy okazji do młodych ludzi, żeby nie bali się starości.

Nie chcę, aby młodzi ludzie kojarzyli ją tylko z tą smutną starością, którą spotykają w komunikacji publicznej. Człowiek owszem na starość może podupaść na zdrowiu, ale czy młodzi nie chorują? Staram się również pokazać, że trzeba wyjść z domu. Do ludzi. Nie można zamykać się w sobie, ponieważ wtedy człowieka zżera cały dramat jego życia. Rozpamiętuje. To błąd.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram