Święto Zakochanych w Chełmnie rozpocznie się już 8 lutego i potrwa do 14 lutego 2018 r. Wyjątkowo, główne punkty wydarzenia, jak walentynkowe koncerty, jarmark św. Walentego, konkursy, wystawy czy happeningi, odbędą się 10 lutego. 

Walentynkowa atmosfera w Chełmnie panować będzie już od początku lutego. Tak jak w latach ubiegłych, na ulicach Chełmna i Świecia podziwiać będzie można witryny biorące udział w plebiscycie na „Najpiękniejszą Witrynę Walentynkową”, który organizowany jest wspólnie z Gazetą Pomorską.

Od 8 do 10 lutego, dzięki współpracy z kościołem, odbędą się rekolekcje dla narzeczonych.  

„Przez żołądek do serca”, z​akochanych par i nie tylko 9 lutego chcą trafić organizatorzy, cieszących się ogromnym zainteresowaniem, Warsztatów Sztuki Kulinarnej „Alchemia i Amory w Kuchni” i walentynkowego konkursu kulinarnego dla szkół gastronomicznych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie koło Chełmna. 

Warsztaty i konkurs to nie jedyna oferta kulinarna Chełmna. Warto tu przyjechać w Walentynki także po to, aby posmakować lokalnego specjału jakim są „Bułeczki walentynkowe z lubczykiem”, czy innych wyrobów cukierniczych w kształcie serca. Tego dnia, jak również 13 lutego, odbędzie się również Maraton filmów Greya. 

Główne obchody 17. „Walentynek Chełmińskich” tym razem odbędą się w sobotę 10 lutego i tradycyjnie otworzy je na rynku Jarmark św. Walentego. Koncerty i zabawy poprzedzą happeningi na rynku, m.in. wspólne utworzenie przez gości i uczestników Walentynek ŻYWEGO SERCA, inscenizacja „Romeo i Julia”, Walentynkowy Maraton Zumby w Chełmnie czy Żywe posągi – Amorki. Amorki w sercu miasta to nie lada atrakcja. Każdy, kto zechce zabrać pamiątkę z Chełmna, będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z posągami roznoszącymi tego dnia miłość. 

Przez cały dzień prowadzona będzie akcja zbiórki krwi na rzecz Centrum Onkologii w Bydgoszczy, pod hasłem „Kropla Miłości – Kocham, Pomagam, Ratuję”.

Wszystkiemu towarzyszyć będą koncerty znanych polskich zespołów, rozstrzygnięte zostaną ogłoszone wcześniej konkursy. Podczas koncertu wystąpią laureaci XI Festiwalu Piosenki Miłosnej, a gwiazdą wieczoru będzie w tym roku PATRYCJA MARKOWSKA. Jej występ poprzedzi koncert zespołu „The Chance”.

Swoje gorące serca będą mogli pokazać również morsy – uczestnicy akcji „Kocham Życie! Walentynkowe MORSowanie”

Na terenie Osady Rycerskiej i Izby tortur, wszyscy zakochani będą mogli „Sprawdzić swoją Walentynkę” oraz obejrzeć wystawę „Słynni kochankowie”.

W Muzeum Ziemi Chełmińskiej prezentowana będzie do 11 lutego wystawa obrazów znanego polskiego malarza Mariusza Kałdowskiego „Spoglądając na piękno”.

W dniach 10-11 lutego turyści i mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z przewodnikami PTTK przy Relikwii św. Walentego, a także zwiedzić otwarte specjalnie chełmińskie atrakcje turystyczne. 

Jak Walentynki to tylko w mieście zakochanych!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram