• Inauguracja tegorocznego cyklu Pucharu Polski Nordic Walking odbędzie się 5 maja w Mielnie.
  • W tym roku oprócz Pucharów Polski Akademia Zdrowia Santandera, będzie obecna również na Pucharach Regionalnych, łącznie podczas 15 imprez dla miłośników marszów z kijami.
  • W wybranych zawodach wezmą udział aktorzy: Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski – ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera.
  • Do udziału w rozgrywkach może przystąpić każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania.
  • Organizatorami wydarzenia są: Polska Federacja Nordic Walking i miasto Mielno. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. Imprezę dotuje Ministerstwo Sportu i Turystyki

Mielno to pierwszy przystanek na tegorocznej mapie Pucharów Nordic Walking. Uroczyste rozpoczęcie cyklu odbędzie się 5 maja br. Cykl Pucharów Nordic Walking to imprezy zarówno dla wprawionych miłośników tej dyscypliny, jak i dla amatorów. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Uczestnicy po wcześniejszej rejestracji, mogą spróbować swoich sił na różnych dystansach: 5 km, 10 km, 21 km (w przypadku Pucharów Polski) oraz 400 m dla dzieci. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w zawodach, konkurować będzie o tytuł zdobywcy Pucharu Polski lub Pucharu Regionalnego, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.

Puchary Nordic Walking to już dziewiąta edycja największego cyklu imprez rekreacyjno-sportowych, poświęconych tej dyscyplinie w Polsce – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, która jest organizatorem wydarzenia.

Cieszy nas fakt, że w tym roku nasz strategiczny partner Santander Cnsumer Bank zdecydował się wesprzeć dodatkowo Puchary Regionalne z finałem 2 września  w Szczecinie. To osiem dodatkowych miejscowości, w których zorganizujemy wspólne marsze – dodaje.

Zawody Pucharów Polski wystartują 5 maja na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie. Rejestracja zawodników rozpoczyna się od godz. 8:00, a pierwszy marsz już o godz. 10:00. Wszystkie osoby, które ukończą zawody, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają medale. Na tych, którym uda się stanąć na podium, czekają okolicznościowe puchary.

W 3 eventach wezmą udział ambasadorzy Akademii Zdrowia Santander – aktorzy Tamara ArciuchBartłomiej Kasprzykowski. Będą obecni w Pucharach Polski w Kolbuszowej, Polanicy i w Hajnówce – gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski.

Ideą cyklu Pucharów Polski oraz Pucharów Regionalnych, jest aktywizowanie Polaków do regularnego uprawiania sportu. Nordic walking idealnie się do tego nadaje dostępna dla wszystkich, bez względu na wiek: od kilkulatków po seniorów – mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

Dodatkowo, można ją uprawiać samemu bądź z rodziną czy znajomymi, według indywidualnych upodobań. To świetna okazja, by przekonać się do sportu. Nordic walking to umiarkowany wysiłek, który wpływa korzystnie na zdrowie i kondycję fizyczną – dodaje.

Nordic walking z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Według badań, regularny spacer z kijkami, to nie tylko lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim lepsze wyniki zdrowotne. Poprawa pracy układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększona ruchliwość stawów, redukcja nadciśnienia oraz obniżenie poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Prawidłowe chodzenie z kijami angażuje ponad 90 proc. mięśni i pozwala spalać o 40 proc. więcej kalorii niż podczas zwykłego marszu. Trening nordic walking spowalnia również procesy starzenia, eliminuje stres, uczucie sztywności karku i barków.

Trasa tegorocznych Pucharów Polski przebiega etapowo przez siedem miast: Mielno, Konstancin-Jeziorną, Kolbuszową, Polanicę Zdrój, Osielsko, Potęgowo oraz Hajnówkę, która kończy zawody. Natomiast Puchary Regionalne odbędą się w kolejnych ośmiu miejscowościach: Polańczyku, Czaplinku, Jarosławcu, Wągrowcu, Okonku, Skrwilnie, Śremie, Szczecinie. Podczas finałów zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowych. Finał jak co roku odbędzie się w Hajnówce, miejscowości gdzie dwukrotnie został pobity rekord frekwencji, kiedy to liczba uczestników oscylowała wokół 1 000 osób.

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia Santandera są: Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera i Nordic Walking na Receptę odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking, pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Ta cenna inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorki o godz. 17.00, od maja do listopada, w ponad 100 miejscowościach w Polsce można się nauczyć prawidłowej techniki nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking.

Więcej informacji znajdą Państwo na:

akademia-zdrowia.com, facebook.com/santanderconsumerbanksa

pfnw.eu, facebook.com/pfnw.eu

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram