Każdy senior potrzebuje odpoczynku w miejscu, w którym poczuje się jak na wakacjach. Świetnym pomysłem będzie skorzystanie z usług wszelkiego typu sanatoriów i uzdrowisk, gdzie zajmie się nim sztab wykwalifikowanych specjalistów.

Uzdrowisko Wieniec-Zdrój to jedno z najstarszych i najpiękniej położonych uzdrowisk na Kujawach. Kuracjuszy gości już od 1923 roku. Znajdujemy się w centralnej Polsce, 6 km od Włocławka, 10 km od autostrady A1, w otoczeniu lasów sosnowych, stanowiących idealne miejsce do kuracji i wypoczynku.

Znajdziecie tu Państwo profesjonalną opiekę personelu medycznego o wysokich kwalifikacjach, doskonały standard bazy hotelowej, żywieniowej i zabiegowej. Zadbamy o Państwa zdrowie w otoczeniu wyjątkowego mikroklimatu ponad stuletnich lasów sosnowych, z życiodajnymi wodami: siarkowymi, mineralnymi z zawartością selenu oraz borowiny z własnych złóż. Właściwości lecznicze wód zostały potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Państwowy Zakład Higieny.

Organizujemy pobyty komercyjne i z dofinansowaniem z ZUS, NFZ.

Nasz doświadczony i profesjonalny personel medyczny od lat troszczy się o kuracjuszy, skutecznie wspiera leczenie chorób: reumatologicznych, ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych i nadciśnienia, dolnych dróg oddechowych, układu nerwowego i osteoporozy.

Posiadamy nowoczesną bazę zabiegową. Oferujemy ponad 70 różnych zabiegów leczniczych z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, balneoterapii z użyciem własnych naturalnych surowców leczniczych: wód leczniczych siarkowych, mineralnych z zawartością selenu, a także borowiny.

W Uzdrowisku Wieniec-Zdrój dysponujemy szpitalem i sanatoriami dla dorosłych, zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym oraz Zakładem Przyrodoleczniczym, w którym prowadzone jest m.in. leczenie ambulatoryjne dla dorosłych i dzieci oraz rehabilitacja.

Ponadto, w Uzdrowisku działa poradnia psychologiczna oraz poradnia edukacji zdrowotnej, prowadząca zajęcia z pacjentami w zakresie profilaktyki chorób układu krążenia, walki z otyłością i nałogiem palenia tytoniu, a także pijalnia wód mineralnych.

Nasze Uzdrowisko położone jest w strefie na której nie występują urządzenia emitujące fale elektromagnetyczne, oddziałujące na strefę „A” ochrony uzdrowiskowej polami elektromagnetycznymi o poziomach wyższych niż dopuszczalne poziomy pól elektromagnetycznych.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram