Seniorzy nie powinni porzucać aktywności fizycznej, kiedy przechodzą na emeryturę – twierdzą naukowcy.

Po przeanalizowaniu informacji dotyczących około 30 tys. osób w wieku powyżej 65 lat, badacze doszli do wniosku, że trening aerobowy o niskiej i umiarkowanej intensywności, chroni ich organizm przed wieloma chorobami i poprawia ogólną wytrzymałość ich organizmu.

Zgodnie z ustaleniami, osoby starsze uprawiające sport, zmniejszają ryzyko przedwczesnej śmierci. Według badań, ochotnicy, którzy nie zaniedbywali aktywności fizycznej, zmniejszyli o 41% ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia i raka o 19%.

“Silne mięśnie, aktywne krążenie krwi i silne płuca w starszym wieku, zapewniają szczęśliwą starość” – mówią naukowcy.

Badacze podkreślają, że emeryci, którzy nie zapominają o uprawianiu sportu, są w mniejszym stopniu narażeni na otyłość, cukrzycę i choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram