Seniorzy nie powinni porzucać aktywności fizycznej, kiedy przechodzą na emeryturę – twierdzą naukowcy.

Po przeanalizowaniu informacji dotyczących około 30 tys. osób w wieku powyżej 65 lat, badacze doszli do wniosku, że trening aerobowy o niskiej i umiarkowanej intensywności, chroni ich organizm przed wieloma chorobami i poprawia ogólną wytrzymałość ich organizmu.

Zgodnie z ustaleniami, osoby starsze uprawiające sport, zmniejszają ryzyko przedwczesnej śmierci. Według badań, ochotnicy, którzy nie zaniedbywali aktywności fizycznej, zmniejszyli o 41% ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia i raka o 19%.

“Silne mięśnie, aktywne krążenie krwi i silne płuca w starszym wieku, zapewniają szczęśliwą starość” – mówią naukowcy.

Badacze podkreślają, że emeryci, którzy nie zapominają o uprawianiu sportu, są w mniejszym stopniu narażeni na otyłość, cukrzycę i choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 11 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet, w serwisie popularnonaukowym oraz prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej. Współpracowała z Wirtualną Polską, gdzie pisała o zdrowiu oraz redagowała portal dla rodziców i serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia ludzi i rozmowy, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram