Seniorzy nie powinni porzucać aktywności fizycznej, kiedy przechodzą na emeryturę – twierdzą naukowcy.

Po przeanalizowaniu informacji dotyczących około 30 tys. osób w wieku powyżej 65 lat, badacze doszli do wniosku, że trening aerobowy o niskiej i umiarkowanej intensywności, chroni ich organizm przed wieloma chorobami i poprawia ogólną wytrzymałość ich organizmu.

Zgodnie z ustaleniami, osoby starsze uprawiające sport, zmniejszają ryzyko przedwczesnej śmierci. Według badań, ochotnicy, którzy nie zaniedbywali aktywności fizycznej, zmniejszyli o 41% ryzyko zgonu z powodu chorób układu krążenia i raka o 19%.

“Silne mięśnie, aktywne krążenie krwi i silne płuca w starszym wieku, zapewniają szczęśliwą starość” – mówią naukowcy.

Badacze podkreślają, że emeryci, którzy nie zapominają o uprawianiu sportu, są w mniejszym stopniu narażeni na otyłość, cukrzycę i choroby układu mięśniowo-szkieletowego.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu portalach - od medycznych, przez kobiece, po serwisy popularnonaukowe. Współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to medycyna, profilaktyka i zdrowy styl życia. Szczególny nacisk kładzie na rzetelne informowanie i edukowanie czytelników w trudnych tematach prozdrowotnych.
Zmień czcionkę
instagram