Teresa Lipowska – utalentowana polska aktorka, 14 lipca skończy 81 lat. Urodziła się w 1937 roku w Warszawie. Obecnie jest na emeryturze, ale nadal występuje w warszawskim Teatrze Syrena. Znana z popularnego serialu M jak miłość, w którym wciela się w rolę Barbary Mostowiak.

Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi (1955). W 1957 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym (od 1975 Nowym). W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Wiele lat związana z kabaretem „Dudek”.

W swoim życiu, Teresa Lipowska zagrała w kilkudziesięciu filmach. Mogliśmy zobaczyć ją m.in. w produkcjach takich, jak: „Klucznik” (1980), „Katastrofa w Gibraltarze” (1983), „Tato” (1995), „Przystań” (1997) czy ostatnio „Za niebieskimi drzwiami” (2016).

W ubiegłym roku ukazała się jej książka biograficzna „Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską”, która podsumowuje jej dotychczasowe życie i karierę.

Teresa Lipowska to życzliwa, pozytywnie nastawiona do życia aktorka, w świetnej kondycji fizycznej, jak i psychicznej.

Jak na swoje lata, mam niezłą kondycję, którą ciągle podtrzymuję. Jeżdżę dużo na rowerze, gdy jestem w sanatorium albo SPA to pływam – mówi aktorka Teresa Lipowska.

W jednym z wywiadów, aktorka zdradziła, że latem najbardziej lubi wypoczywać w swoim ukochanym Augustowie.

Staram się dużo przebywać na świeżym powietrzu, jeżdżę na rowerze. Jestem dzięki temu w lepszej formie, niż gdybym siedziała w domu, paliła i martwiła się, że mnie boli krzyż. Jeszcze trochę będzie trzeba pociągnąć. Oby było zdrowie, żebym mogła ten wózek jeszcze popchać. Niedługo pojadę do mojego najukochańszego na świecie Augustowa, gdzie przez czterdzieści lat jeździłam z mężem, wsadzę ręce w borowiny, żeby mi wyprostowały stawy, odpocznę i wrócę z naładowanymi akumulatorami – przyznała w rozmowie z TeleMagazynem.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram