Serdecznie Zapraszamy Wszystkich Czytelników na:

Sztuka w samo południe! Warsztaty dla seniorów

Temat: Jak zatańczyć rzeźbę?

Jak przełożyć rzeźbę na ruch? Jak stworzyć z tego choreografię? Jak ożywić Łuczniczkę w spektaklu tanecznym? Te i inne tematy poruszymy w rozmowie z tancerką Agnieszką Kryst. Dowiemy się, jak powstawał spektakl taneczny Łuczniczki (premiera spektaklu 02.02.2018 godz. 19:00) inspirowany podwójnym symbolem Bydgoszczy – pomnikiem Łuczniczki z 1908 roku przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz rzeźbą z 2013 roku znajdującą się przed Operą Nova. Historia Łuczniczek to opowieść o Bydgoszczy i jej wielokulturowości oraz seria pytań o tożsamość miasta, pamięć zapisaną w ciele oraz prywatne narracje oparte na miniaturkach Łuczniczek w wielopokoleniowych salonach i pracowniach artystów. To opowieść choreograficzna, w której doświadczenie ciała w ruchu przekazuje nową perspektywę o mieście. Spotkanie warsztatowe odbywa się w ramach Rezydencji artystycznej Agnieszki Kryst. Rozmowę poprowadzi Danka Milewska – kuratorka programu rezydencji.

Agnieszka Kryst – tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013/Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk. Laureatka wymiany studyjnej programu GPS/Global Practice Sharing realizowanego przez Movement Research w Nowym Jorku, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Art Stations Foundation.

„Sztuka w samo południe” to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

Prowadzenie: Agnieszka Kryst i Danka Milewska
02.02.2018, godz. 12.00

zapisy: artur.owczarczak@galeriabwa.bydgoszcz.pl
tel. 52 339 30 50

WSTĘP WOLNY

Źródło informacji: www.kiwiportal.pl

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram