Nie ufaj wirtualnym autorytetom, nieistniejącym uniwersytetom i naukowcom, nieprawdziwym zdjęciom i montowanym filmom, „gwarantowanym” efektom
i „okazyjnym” cenom – radzi Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki.

Stowarzyszenie Leki tylko z Apteki prowadzi kampanię: STOP kłamstwom w internetowym handlu „lekami”, w której pokazuje, jak bezradny jest pacjent wobec nieuczciwych producentów pseudo-leków dostępnych w internecie. Kampania powstała, by piętnować nieuczciwy przekaz reklamowy, który preparatom o niepotwierdzonym składzie, udającym leki przypisuje nieosiągalną skuteczność.

Stowarzyszenie LTZA zwróciło się do instytucji, które powinny z opisanym procederem walczyć. Urzędy państwowe powołane do ochrony pacjentów nie dają sobie rady z powstrzymaniem tego procederu. Cały, gwałtownie rozwijający się, obszar handlu pozostaje poza jakąkolwiek kontrolą.

Uważamy za niedopuszczalne, by produkty przypisujące sobie działanie zdrowotne lub lecznicze pozostawały w obrocie poza jakąkolwiek fachową kontrolą – wyjaśnia Paweł Bernat, prezes Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki.

Dbające o obywateli państwo nie może sobie pozwalać na tolerowanie braku kontroli we wrażliwym obszarze związanym ze zdrowiem. Niezbędne są szybkie zmiany prawa. Będziemy o to zabiegać i nadal informować opinię publiczną o efektach – deklaruje prezes LTZA.

Jak wygląda poszukiwanie instytucji, która skutecznie zajmie się sprawą można zobaczyć na stronach: http://www.stopklamstwom.pl/, http://lekitylkozapteki.pl/.

www:

http://www.stopklamstwom.pl/

http://lekitylkozapteki.pl/

FB:

https://www.facebook.com/stowarzyszenieLTzA/

TT:

http://bit.ly/TwitterLTzA

Kampania spotkała się z dużym poparciem społecznym pacjentów, farmaceutów
i lekarzy. Akcję zauważyli znani blogerzy i youtuberzy, którzy na swoich kanałach umieścili publikacje związane z akcją:

– AdBuster – film ma ok 300 tys wyświetleń: https://www.youtube.com/watch?v=RgDY2_graAo&t=21s

– Yolki.med – kanał medyczny:

https://www.youtube.com/watch?v=RgDY2_graAo&t=21s

– Magdalena Hajkiewicz, blog o mitach żywieniowych:

http://wiem-co-jem.pl/stop-klamstwom/

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram