Nikt z nas nie lubi stać w kolejkach. Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza, może być naprawdę nużące. Dzięki portalowi kolejki.nfz.gov.pl, w szybki sposób sprawdzisz, jak długo będziesz musiał czekać w kolejce do lekarza lub szpitala, a nawet dowiesz się, który jesteś w kolejce do przyznania sanatorium.

Portal kolejki.nfz.gov.pl umożliwia sprawdzenie, jak duża jest liczba osób oczekujących przed nami, jaki jest średni czas oczekiwania na wizytę w przychodni lub szpitalu oraz kiedy przypada pierwszy wolny termin wizyty. Każda osoba rejestrująca się na portalu musi określić, czy jej przypadek jest stabilny czy pilny, czyli wymagający natychmiastowej pomocy.

W Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne, publikowane są informacje otrzymane od świadczeniodawców. Przed skorzystaniem z Informatora, należy zapoznać się z treścią pomocy.

Co z kolejkami do sanatorium?

Kolejkę do sanatorium sprawdzisz bezpłatnie na stronie internetowej NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że na stronie internetowej Centrali Funduszu oraz stronach oddziałów wojewódzkich NFZ, osoby oczekujące na wyjazd do sanatorium, mogą w specjalnej przeglądarce sprawdzić swoje miejsce w kolejce do wyjazdu.

Przeglądarka skierowania.nfz.gov.pl, jest jedyną oficjalną przeglądarką skierowań finansowanych przez NFZ. Żeby skorzystać z jej funkcji i sprawdzić aktualne informacje o statusie skierowania na leczenie uzdrowiskowe, wystarczy wpisać numer skierowania. Korzystanie z przeglądarki NFZ jest bezpłatne.

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram