Nikt z nas nie lubi stać w kolejkach. Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza, może być naprawdę nużące. Dzięki portalowi kolejki.nfz.gov.pl, w szybki sposób sprawdzisz, jak długo będziesz musiał czekać w kolejce do lekarza lub szpitala, a nawet dowiesz się, który jesteś w kolejce do przyznania sanatorium.

Portal kolejki.nfz.gov.pl umożliwia sprawdzenie, jak duża jest liczba osób oczekujących przed nami, jaki jest średni czas oczekiwania na wizytę w przychodni lub szpitalu oraz kiedy przypada pierwszy wolny termin wizyty. Każda osoba rejestrująca się na portalu musi określić, czy jej przypadek jest stabilny czy pilny, czyli wymagający natychmiastowej pomocy.

W Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne, publikowane są informacje otrzymane od świadczeniodawców. Przed skorzystaniem z Informatora, należy zapoznać się z treścią pomocy.

Co z kolejkami do sanatorium?

Kolejkę do sanatorium sprawdzisz bezpłatnie na stronie internetowej NFZ. Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że na stronie internetowej Centrali Funduszu oraz stronach oddziałów wojewódzkich NFZ, osoby oczekujące na wyjazd do sanatorium, mogą w specjalnej przeglądarce sprawdzić swoje miejsce w kolejce do wyjazdu.

Przeglądarka skierowania.nfz.gov.pl, jest jedyną oficjalną przeglądarką skierowań finansowanych przez NFZ. Żeby skorzystać z jej funkcji i sprawdzić aktualne informacje o statusie skierowania na leczenie uzdrowiskowe, wystarczy wpisać numer skierowania. Korzystanie z przeglądarki NFZ jest bezpłatne.

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram