Emerytura to czas, z którym wielu emerytów nie potrafi sobie poradzić. Podczas gdy jedna osoba jest zadowolona z tego, że ma teraz “więcej czasu dla siebie”, druga odczuwa przygnębienie i zaczyna popadać w depresję.

Eksperci z Uniwersytetu w Houston zgromadzili dane na temat 250 emerytów i udowodnili, że sport pomaga starszym ludziom dostosować się do nowych warunków życia na emeryturze.

Większość sportów rozgrywanych jest w zespołach. Komunikacja jest niezwykle ważna dla osób starszych. Wielu emerytów przyznało się, że sport zwiększył u nich poczucie kontroli nad swoimi emocjami i dodał im pewności siebie. Zwiększona aktywność fizyczna, jak wiadomo, ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie.

W innym badaniu naukowcy z University of Florida ustalili, że wystarczy zaledwie jedna minuta ćwiczeń, aby przedłużyć życie osób starszych.

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w każdym wieku. Nie zapominajmy o tym!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 11 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet, w serwisie popularnonaukowym oraz prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej. Współpracowała z Wirtualną Polską, gdzie pisała o zdrowiu oraz redagowała portal dla rodziców i serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia ludzi i rozmowy, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram