Z roku na rok, w Polsce coraz popularniejszym hobby staje się… śpiewanie w chórach. Wiele osób postrzega to jako świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych, interesujących ludzi. Niestety, w chórach wciąż przeważają kobiety, dlatego warto zaapelować do mężczyzn, by oni także chętnie wstępowali w szeregi chórzystów. 

Chór sposobem na… zapomnienie o codzienności

Jak pokazują liczne badania, wspólny śpiew przyczynia się do zwiększenia endorfin we krwi, a co za tym idzie, sprawia, że zaczynamy czuć się lepiej i mieć lepszy humor. Wiele osób przyznaje, że śpiewanie w chórze to doskonały sposób na odskocznię od szarej codzienności a także na ucieczkę od problemów. Zanurzenie się w świat pięknych dźwięków, pomaga wyeliminować stres i choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Chór uczy wspólnego działania w grupie i jednoczy ze sobą ludzi bez względu na wiek, płeć i to, kim na co dzień są. Korzyści ze wspólnego śpiewania są wręcz nieocenione!

Wyjątkowa atmosfera to nie wszystko

Śpiewanie w chórze to zdecydowanie lepsza forma spędzania wolnego czasu niż leżenie na kanapie przed telewizorem. W chórze możemy również poznać nowych, ciekawych ludzi. Warto dodać, że życie chórzysty nie kończy się na próbach i koncertach – są jeszcze spotkania towarzyskie i imprezy. Jest to zatem miejsce idealne dla wszystkich, którym doskwiera samotność!

Zachęcamy wszystkich utalentowanych wokalnie seniorów do włączenia się w działanie lokalnego chóru. Dajcie się porwać emocjom, jakie na Was czekają! 🙂

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram