Kwestia umilenia seniorom czasu w obecnej sytuacji staje się ważnym tematem dlatego staje się to hasłem przewodnim miejskiej diagnozy potrzeb i potencjału seniorów mieszkających w Bydgoszczy. Jej przeprowadzenie zlecone zostanie wyłanianemu obecnie w konkursie zespołowi badaczy. Oferty można zgłaszać do 14 kwietnia br.

Zadanie to polegać będzie na opracowaniu metodyki, przeprowadzeniu badań i przygotowaniu diagnozy. Ustalenia tego działania pozwolą precyzyjnie określić krótko i długofalowe cele w kształtowaniu miejskiej polityki senioralnej, tak, aby odpowiadała faktycznym potrzebom mieszkańców. Wnioski z ankiet pozwolą na określenie wytycznych  dla wyborów działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe, a wspieranych finansowo przez miasto.

Badanie przeprowadzane jest również w związku z trwającymi pracami inwestycyjnymi przy tworzeniu Bydgoskiego Centrum Seniora przy ul. Dworcowej 3 – gdzie na blisko 250 metrach kwadratowych organizowane będę liczne wydarzenia, spotkania, szkolenia i wielopokoleniowe zabawy. W opracowaniu programu pracy Centrum pomogą zarówno wyniki diagnozy, jak i konsultacje społeczne.

Wypowiedzieć będzie się mógł każdy chętny bydgoski senior 60+.  Informacje o rozpoczęciu diagnozy i dokładnych, bezpiecznych warunkach udziału w konsultacjach pojawią się na stronach Urzędu Miasta Bydgoszcz.

 

Magdalena Wróbel

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram