SeniorApp to aplikacja mobilna, stworzona dla osób potrzebujących, w podeszłym wieku, niepełnosprawnych, niedołężnych oraz ich rodzin poszukujących pomocy w opiece i sprawach życia codziennego.

Zadaniem SeniorApp jest budowanie społeczności osób chętnych pomagać innym i jednocześnie osób  szukających dodatkowego dochodu. Idea powstania tego projektu narodziła się z obserwacji starzejącego się społeczeństwa, a bezpośrednim bodźcem do jego  powstania były osobiste doświadczenia jego twórców, związane z opieką nad osobami które potrzebowały wsparcia. Dzięki dzisiejszym możliwościom internetu oraz urządzeń mobilnych, w łatwy i bezpieczny sposób możemy pomagać drugiej osobie. Aplikacja jest dostosowana do potrzeb i możliwości osób starszych jak i członków ich rodzin daje możliwość bezpiecznego zamówienia usługi oraz zrealizowania bezgotówkowo płatności , dostępna  24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jednocześnie daje szansę i możliwość dodatkowego źródła dochodu dla osób świadczących usługi, pomaga aktywizować osoby bezrobotne i daje szansę na dodatkowy dochód. Impulsem przekształcenia pomysłu w produkt było ogłoszenie przez UMŁ, XII edycji konkursu „Mam pomysł na Startup”.

W marcu 2020 roku  autorzy tego projektu zgłosili się do tego konkursu jako osoby prywatne z pomysłem stworzenia aplikacji, platformy pozwalającej osobom potrzebującym na szybkie znalezienie odpowiedniej dla niej formy pomocy. I 16 października 2020 podczas Gali Finałowej Konkursu „Mam pomysł na startup” pomysł zdobył nagrodę główną. Produkt został też nagrodzony  tytułem Laureatem I edycji programu “Kuźnia Pomysłów” “za nowatorstwo, wiedzę, wizję i śmiałość innowacyjnego myślenia”, które pozwoliły wejść do grona Laureatów – najlepszych startupów programu akceleracyjnego realizowanego w SkyHub przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Jak skorzystać z aplikacji?

Po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji na urządzeniu mobilnym, możemy skorzystać z niej jako osoba szukająca pomocy dla siebie lub osoby bliskiej albo oferująca swoje usługi. System zaproponuje nam pomóc w znalezieniu wsparcia w takich problemach jak:  opieka nad seniorem, sprzątanie, opieka nocna, robienie zakupów, dotrzymanie towarzystwa, konsultacja internisty, rehabilitacja, załatwienie spraw urzędowych, usługi pielęgnacyjne w tym fryzjer czy kosmetyczka, wyprowadzenie psa na spacer, a nawet zadbanie o groby osób bliskich, etc. Gdy  klikniemy w daną usługę wyświetlą się lokalne oferty osób mogących ją zrealizować. Każdy usługodawca przed dodaniem swojego profilu na SeniorApp zostanie zweryfikowany przez administratora aplikacji. Zapewni funkcja bezgotówkowego przelewu dokonanego po wykonaniu usługi. SeniorApp dba o bezpieczeństwo i higienę opiekunów jak i seniorów, poprzez ograniczenie ilości kontaktów seniorów z większą grupą osób, ograniczenie kontaktu z osobami w przychodniach, sklepach, urzędach itp. Będzie też realizowała misję edukacyjną i informacyjną w zakresie dobrych praktyk związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem skutkom COVID-19,

 

Magdalena Wróbel

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram