Seksualność często jest tematem tabu w grupach osób w różnym wieku. Jest to sfera bardzo intymna, o której ludzie niechętnie rozmawiają. Jednak seks jest naturalną czynnością i potrzebą większości społeczeństwa.

 Seksualność seniorów tematem tabu?

Wiele osób może myśleć, że w pewnym wieku potrzeby seksualne przestają być ważne. Jednak jest to błąd, ponieważ seniorzy mają swoje potrzeby, zdarza się że nawet większe niż młodzi ludzie. Kobiety po 60 r.ż. często właśnie wtedy zaczynają uważać seks za bardziej atrakcyjny. Mają wtedy więcej czasu, ponieważ nie mają już małych dzieci oraz mogą czuć się bezpieczniej ponieważ nie ma już ryzyka zajścia w ciążę. Według danych, potrzeby seksualne kobiet i mężczyzn są najbardziej do siebie zbliżone w wieku senioralnym, ponieważ wtedy liczba hormonów męskich wzrasta u kobiet zarówno jak hormonów kobiecych – u mężczyzn.

Seks wpływa na zdrowie

Według specjalistów, seks w kwiecie wieku pozytywnie wpływa na zdrowie. Dzięki niemu, w mózgu uwalniają się endorfiny, które działają jak lek przeciwbólowy. Dodatkowo uprawianie stosunku w starszym wieku łagodzi dolegliwości związane ze schorzeniami reumatycznymi.

Regularne współżycie wzmacnia mięśnie, zwiększa odporność na zmęczenie a także pomaga spalić kalorie, więc wpływa dobrze również na wygląd.

Seksualność osób starszych nie powinna wzbudzać wstydu, ponieważ jest to całkowicie naturalna potrzeba i przyjemność dla tych właśnie osób.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram