Czasem jedno spotkanie może zmienić spojrzenie na świat. Dziś zapraszamy na seans filmowy.
Spotkanie dwóch mężczyzn: Miliardera Edwarda Cole i mechanika z klasy średniej Cartera Chambersa którzy żyją w dwóch różnych światach. Spotykają się w jednej sali szpitalnej, gdzie połączy ich coś bezlitosnego – ciężka choroba. Gdy dowiadują się o najgorszym, dochodzą do wniosku, że są dwie rzeczy, które ich łączą: chcą robić rzeczy, o których zawsze marzyli, a nie zdążyli ich zrealizować oraz odkryć kim tak naprawdę są. Wyruszają wspólnie w podróż ich życia, odkrywają przyjaźń i uczą się jak najpełniej przeżyć resztę życie. Zachwycając się życiem udowadniają, że najlepszy czas jest właśnie teraz.

Wbrew zaleceniom lekarzy i zdrowemu rozsądkowi tych dwóch obcych sobie mężczyzn wypisuje się ze szpitala. Ruszają razem w podróż życia wiodącą od Taj Mahal do Serengeti, przez najwytworniejsze restauracje i fotele najpodlejszych salonów tatuażu, i linki spadochronów – wszystko to z kartką papieru i rozbuchanym apetytem na życie, chociaż miał być to kres ich życia 🙂

To piękna historia dwóch chorych i początkowo obcych sobie facetów, którzy po 3 miesiącach „nadrabiania zaległości” stają się najlepszymi przyjaciółmi. Dzięki pieniędzy bogatego biznesmena, biedny mechanik może pozwolić sobie na rzeczy na które do tej pory nie było go stać. Film który wzrusza, a zarazem bawi w obu do łez.

Choć goni nas czas (ang. The Bucket List) – amerykański film z 2007 roku wyreżyserowany przez Roba Reinera. Główne role w filmie zagrali Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Beverly Todd i Rob Morrow. Film opowiada historię dwóch nieuleczalnie chorych mężczyzn (Nicholson i Freeman) podróżujących z listą rzeczy które chcą zrobić przed śmiercią.

Marta Wróbel

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram