Z okazji 27. Finału WOŚP 13 stycznia 2019 r. odbędzie się 13. Bieg WOŚP, na który ruszają zapisy. W tym roku biegniemy ponownie z hasłem „Policz się z cukrzycą”. Jak w poprzednich latach 5000 uczestników przebiegnie 5 km ulicami centrum Warszawy, a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Trasę 13. edycji Biegu można zobaczyć na na stronie. Opłata za cegiełkę wynosi minimum 30 PLN, oznacza to, że każdy, kto w większym stopniu chciałby wesprzeć cel 13. Biegu „Policz się z cukrzycą” może wpłacić wyższą kwotę.

Zebrane fundusze z cegiełek w całości przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, prowadzonego przez Fundację WOŚP.

Każdy zarejestrowany uczestnik biegu otrzymuje:
  • numer startowy wraz z czterema agrafkami,
  • pamiątkową koszulkę 13. Biegu WOŚP,
  • medal na mecie,
  • upominki od sponsorów i partnerów imprezy.
Odbiór pakietów startowych:

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w dwóch miejscach:

  • 7-12 stycznia 2019 (w godzinach: pn.-pt.: 11:00-20:00, sob.: 10:00-18:00). – Sklep Biegacza, Warszawa Powiśle, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 145A
  • 13 stycznia 2019, godz. 10:00-12:00 – miasteczko biegowe pod Pałacem Kultury i Nauki

Przy odbiorze pakietów startowych należy dostarczyć podpisane Oświadczenie uczestnictwa w 13. Biegu WOŚP. Osoby, które chcą, by ich pakiety były odebrane przez inną osobę, muszą udzielić jej stosownego Upoważnienia.

Program imprezy – 13 stycznia 2019 (niedziela):
  • 10:00 – 12:00 – czynne biuro zawodów
  • 13:00 – otwarcie imprezy, rozgrzewka
  • 13:45 – start biegu
  • 15:00 – zakończenie imprezy

Każdy, kto chce uczestniczyć w 13. Biegu WOŚP powinien zapoznać się Regulaminemwydarzenia. Zapisy na bieg są organizowane poprzez platformę Slot Market.  Hasło przewodnie biegu „Policz się z cukrzycą” wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Bieg „Policz się z cukrzycą” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski i na świecie, gdzie zostanie zorganizowanych kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia. Lista biegów i wydarzeń sportowych będzie na bieżąco aktualizowana nanaszych stronach.

O tym jak zorganizować bieg w swoim mieście, można przeczytać na stronie.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona – producent szerokiego asortymentu produktów warzywnych i owocowych.

Więcej informacji na temat 13. Biegu „Policz się z cukrzycą” znajduje się na stronie bieg.wosp.org.pl/
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram