balloon-1046658_1920

Rusz z miejsca!


 

Narzekasz, ale nie działasz, bo w starej sytuacji czujesz się swojsko. Wszystko już dobrze znasz, a zmiana to ryzyko… Obawiasz się nieznanego, czujesz lęk przed porażką, czasem paradoksalnie boisz się sukcesu, nie zdajesz sobie sprawy z własnych zasobów….

PORA SPISAĆ PLAN – „JAK RUSZYĆ Z MIEJSCA”.

  1. WYPUNKTUJ, CO W DANEJ SYTUACJI CI NIE PASUJE.
  2. WYPISZ, CO DLA CIEBIE JEST ISTOTNE, NA CZYM CI ZALEŻY. (Pytanie ułatwiające: Co daje mi poczucie szczęścia i spełnienia?)
  3. RZETELNIE PRZEANALIZUJ POWYŻSZE DWIE LISTY (na co mam wpływ a na co nie?, co wynika z sytuacji, w jakiej teraz jestem, na ile jestem w stanie to zmienić?)
  4. ZAPLANUJ DROGĘ (określ, jakie małe działania przybliżą Cię do tego, czego pragniesz? Za każdy cel bierz się osobno, bądź dokładny i konkretny w planowaniu: dokąd, kiedy, z kim, za co, jakie zasoby już masz, a jakich potrzebujesz?).

Pamiętaj! Zmiana nie jest pojedynczym zdarzeniem – ona jest procesem, więc każde podjęte działanie to sukces!

OPRACUJ STRATEGIĘ NA WYPADEK NIEPOWODZEŃ. Zrób listę wszelkich możliwych trudności i na zapas wymyśl rozwiązania. Jeśli dobrze się przygotujesz, potknięcia czy przeciwności Cię nie zniechęcą i nie przerażą, bo będziesz wiedzieć co robić.

NAGRADZAJ NAJMNIEJSZE SWOJE SUKCESY. Poszczególne kroki mają być łatwe. Zakorzeniony w mózgu lęk przed zmianą blokuje pomysłowość i sukces, oszukaj własny mózg proponując mu subtelną zmianę. Maleńkie kroki zaspokajają potrzebę działania i zmniejszają stres.

Strategia ta powoduje, że zaczynasz lubić sam proces zmiany!

N/a by using short stories as the models and the socratic approach as the method, the authors systematically prepare you to teach character, plot, theme, and other elements of fiction do my homework for me homework-writer.com/ and literary analysis
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram