Każdy senior potrzebuje odpoczynku w miejscu, w którym poczuje się jak na wakacjach. Świetnym pomysłem będzie skorzystanie z usług wszelkiego typu sanatoriów i uzdrowisk, gdzie zajmie się nim sztab wykwalifikowanych specjalistów.

Rezydencja Słoneczny Park powstała z myślą o profesjonalnym, komfortowym i przyjaznym miejscu, w którym Pacjenci będą czuli się jak w domu. Gwarantujemy najlepsze warunki oraz miłą i fachową obsługę medyczną. Stawiamy na najwyższą jakość usług, zapewniając Gościom wygodę i dobre samopoczucie każdego dnia.

Wczasy dla seniora tylko w Ciechocinku!

Obiekt posiada własne zaplecze gastronomiczne, w którym szef kuchni przygotuje dla Państwa odpowiednie, polskie dania. Ze względu na potrzeby osób na diecie, menu ustalane jest indywidualnie. Staramy się jak najbardziej umilić i urozmaicić czas naszym Gościom. Organizujemy atrakcje tj. wieczorki tematyczne, występy muzyczne oraz wycieczki z przewodnikiem po Ciechocinku i okolicznych miastach, np. Toruniu czy w Inowrocławiu. Zapraszamy osoby chcące cieszyć się wygodą i spokojem oraz urokami pięknego uzdrowiska Ciechocinek. Gwarantujemy profesjonalną obsługę medyczną.

Do dyspozycji Gości domu opieki w Ciechocinku są:

  • darmowy, bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez wi-fi
  • telewizor w każdym pokoju,
  • pokoje z balkonami,
  • każdy pokój z własną łazienką,
  • możliwość jazdy melexem,
  • rowery, chodziki,
  • bar,
  • ogródek letni.

Nasi Pacjenci pozostają cały czas pod troskliwą opieką naszych opiekunów i pielęgniarek.

Rezydencja znajduje się w Ciechocinku w pobliżu historycznych miast.


TORUŃ: Rozwój Torunia i okolic związany był z Krzyżakami, którzy wznosili tu swe warownie i grody. Od wieków przeplatały się tu wpływy polskie i niemieckie, religie – katolicka i protestancka, co wpłynęło na historię, kulturę oraz wspaniałe zabytki miasta.
Do Torunia jak magnes przyciąga magiczna Starówka, wchodząca w skład zespołu staromiejskiego, który w 1997 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. To jeden z najcenniejszych pod względem architektonicznym zespołów miejskich w całym kraju z pięknym Rynkiem i Ratuszem. Na uwagę zasługują tutaj również gotyckie kościoły jak katedra Św. Janów czy kościół Św. Jakuba, pozostałości murów miejskich ze słynną Krzywą Wieżą czy zamek w Toruniu. Ale niemal każda kamienica na starówce jest piękna i bogata w historię. Koniecznie trzeba zobaczyć – Dom Mikołaja Kopernika przy ul. Kopernika 15 – obecnie oddział Muzeum Okręgowego.


CIECHOCINEK: Tężnie w Ciechocinku To, co przyciąga turystów i kuracjuszy do Ciechocinka to przede wszystkim unikatowe w skali Europy, zabytkowe tężnie, których jest tutaj aż trzy, ustawione w kształcie podkowy. Dwie pochodzą z I połowy XIX wieku, ostatnia powstała kilkadziesiąt lat później, w połowie XIX stulecia. To największe budowle tego typu w Europie. Są drewniane i mają na celu odparowywanie wody z leczniczej solanki.

Park Zdrojowy

Wspaniały jest też Park Zdrojowy w Ciechocinku, utrzymany w stylu angielskim, w którym prócz ciekawej i bogatej roślinności odnajdziemy muszlę koncertową, zabytkową Pijalnię Wód Mineralnych czy słynną fontannę Jaś i Małgosia.

Ze względu na naturalne bogactwo Ciechocinka, jakim są tutejsze solanki i mikroelementy, w mieście powstały liczne sanatoria i ośrodki wypoczynkowo-lecznicze, w których leczy się wiele rodzajów schorzeń. Wszechobecna zieleń dodatkowo uprzyjemnia pobyt w tym wyjątkowym miejscu.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram