Polacy razem z Allegro przez 58 dni zbierali środki dla WOŚP. A efektem jest rekordowe 12 mln złotych przekazanych dla Orkiestry. Nigdy dotąd licznik aukcji Allegro dla WOŚP nie przekroczył kwoty 10 mln. Aż do teraz! W sumie, przez 19 lat współpracy, z aukcji udało się przekazać niemal 65 mln złotych.

Allegro zaangażowało Polaków w pomoc Orkiestrze na wiele sposobów: można było wystawić swój przedmiot na licytację za pomocą stworzonej przez Allegro dla WOŚP platformy aukcje.wosp.org.pl, można było uczestniczyć w 161 tysiącach takich licytacji i wreszcie można było dorzucić się do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej Allegro. Dodatkowo na stronie rzeczyodserca.pl można było opowiedzieć za pomocą filmu niezwykłą historię przedmiotu wystawionego na licytację, a następnie udostępnić tę historię w social mediach dodatkowo promując swoją aukcję. Wśród darczyńców przekazujących swoje Rzeczy od Serca znaleźli się, sportowcy, politycy, aktorzy czy influencerzy – razem z internautami – zebrali ponad 2 mln zł, podwajając kwotę z poprzedniego Finału.

Dzięki zaangażowaniu Polaków w aukcje Allegro dla WOŚP, 12 milionów zł zasiliło konto Fundacji. Ośmiocyfrowy wynik na liczniku zdarzył się po raz pierwszy. Działamy z Orkiestrą od początku istnienia Allegro, i co roku to dla nas zawsze ogromne zaskoczenie, jak mocno nasi klienci angażują się w inicjatywę wsparcia WOŚP. W tym roku szczególnie to przeżywamy ze względu na tragiczne zdarzenia podczas gdańskiego finału, kiedy wszyscy pogrążyliśmy się w smutku i niepewności co do przyszłości tej pięknej inicjatywy stworzonej przez Jurka Owsiaka. Tegoroczny rekordowy wynik jest dla nas bardzo miłym potwierdzeniem, że platforma Allegro to świetne, a jednocześnie proste narzędzie do niesienia pomocy. Nie spoczywamy na laurach i szykujemy się na 20 edycję aukcji Allegro dla WOŚP, która wystartuje już za 10 miesięcy. Planujemy być z Orkiestrą do końca świata – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

Rekord za rekordem na aukcje.wosp.org.pl

27. Finał to niewątpliwie edycja rekordów, także na aukcjach Allegro dla WOŚP: internauci licytowali przedmioty z rekordową prędkością, w dniu Finału nowa aukcja pojawiała się co 7,5 sekund, wystawiono także niemal 30 tysięcy przedmiotów więcej niż w ubiegłym roku, wpłaty mobilne na Wirtualną Puszkę sięgnęły 305 tys. zł i było o 50 tys. zł wyższe niż w poprzedniej edycji, największym hitem tegorocznych aukcji okazał się Rolls Royce od Braci Collins i Mastercard, który był nie tylko najpopularniejszym, ale te najdroższym przedmiotem – darczyńca zapłacił za niego 211 211 zł. Podobną sumę osiągnęła aukcja Donalda Tuska – zwycięzca wylicytował ją za 211 000 zł.

Po raz kolejny niesamowicie wpłynęliście na wynik naszej zbiórki. Licytacje były kolorowe, ciekawe, pełne humoru. Dziękujemy darczyńcom, dziękujemy licytującym! Dziękujemy Allegro za hipercudowną obsługę i za bycie z nami od tylu lat. Dzięki zyskom z aukcji będziemy mogli zrealizować ogrom pomysłów służących najmłodszym. Dziękujemy Polakom w Polsce i za granicą, którzy z bardzo wielu zakątków świata brali udział w licytacjach – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 19 lat współpracy przełożyło się na niemal 65 mln zł zebranych na wsparcie Orkiestry. Wszystkie zebrane w trakcie 27. Finału środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce. Po więcej interesujących informacji dotyczących Allegro, WOŚP, tegorocznego Finału i 19 lat wspólnego grania zapraszamy na aukcje.wosp.org.pl.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld PLN.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram