OSTOYA zapewnia dostęp do profesjonalnej opieki pielęgniarsko-opiekuńczej. Unikalną cechą Domu Opieki jest połączenie zaangażowania lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów z ciepłą, rodzinną atmosferą.

Nasz personel, w połączeniu ze wsparciem zewnętrznych specjalistów pozwala na zapewnienie naszym Podopiecznym pełnego zakresu opieki.

Dom Opieki Ostoya proponuje swoim Mieszkańcom pełny program rehabilitacyjny. Jego codzienna realizacja jest dopasowana do indywidualnych potrzeb Seniorów. Nasi rehabilitanci/fizjoterapeuci są wykwalifikowanymi specjalistami, legitymują się ukończeniem studiów wyższych oraz wieloma dodatkowymi kursami, jak np.: PNF, Terapia Manualna, Kinesiotaping. Wiemy, że dobór personelu jest najważniejszy, gdyż praca z Osobami Starszymi wymaga zarówno wysokich kwalifikacji, jak i specjalnego podejścia oraz serdeczności.

Ćwiczenia rehabilitacyjne w Domu Opieki Ostoya mają na celu zapobieganie rozwojowi ograniczeń w funkcjonowaniu i łagodzenie dyskomfortu. Pomagamy również w rekonwalescencji poszpitalnej, umożliwiając powrót do samodzielności w podstawowych i bardziej złożonych czynnościach życiowych, takich jak chodzenie o kulach, z balkonikiem, samodzielne ubieranie się czy też pokonywanie barier architektonicznych w postaci schodów bądź krawężników.

Staramy się również, aby każdy Pensjonariusz pozostał jak najdłużej samodzielny. Edukujemy przy tym jak prawidłowo się odżywiać, nawadniać, kształtujemy nawyki do samodzielnego funkcjonowania. Zachęcamy do ruchu, chcemy aby zarówno Pacjent jak i jego Rodzina byli świadomi, że odpowiednia rehabilitacja ruchowa prowadzona przez naszych specjalistów jest w stanie przynieść znakomite rezultaty. Służą nam do tego nowocześnie wyposażone w sprzęt rehabilitacyjny sale.

Posiadamy w swojej ofercie UGUL do ćwiczeń w odciążeniu, rowerek stacjonarny, rotory kończyn górnych i dolnych, piłki rehabilitacyjne, drabinki rehabilitacyjne, poduszki multisensoryczne, stolik do ćwiczeń manualnych ręki, taśmy Thera band, schody rehabilitacyjne oraz wiele innych.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Mieszkańców, zaopatrzyliśmy się również w najnowocześniejszy sprzęt do fizykoterapii. Oferujemy zabiegi: elektroterapii, ultradźwięki, laser oraz zabiegi głębokiej oscylacji. Szczególnie te ostatnie zyskały szerokie uznanie i są wykorzystywane w najlepszych ośrodkach tego typu na całym świecie. Szybko redukują bóle mięśniowe i wykazują silne działanie przeciwobrzękowe.

ORPEA POLSKA (wcześniej MEDI-system) od ponad 15 lat opiekuje się seniorami

W domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych w całej Polsce, o  zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów, dba wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, terapeuci, personel pomocniczy i administracyjny.ORPEA POLSKA doskonale rozumie potrzeby seniorów i ich rodzin. Bierze pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby osoby starszej, lecz wszystkie aspekty funkcjonowania. Dla każdego mieszkańca przygotowywany jest indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. Takie podejście przynosi najlepsze efekty i pozwala zachować zdrowie, kondycję oraz jakość życia osób starszych jak najdłużej na możliwie wysokim poziomie.ORPEA POLSKA tworzy drugi dom, w którym podopieczni czują się bezpiecznie, są akceptowani, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, mogą dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. To środowisko motywujące i wzmacniające poczucie własnej wartości.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram