Randkować można w każdym wieku, nawet jeśli spotkania nie przerodzą się poważny związek, to miło jest poczuć się atrakcyjnym i młodym, dlatego ciesz się chwilą adoruj i bądź adorowanym.

Oto 10 zasad udanej randki:

  1. Nie spóźniaj się – to nie przystoi nikomu. Jeśli nie możesz dojechać na czas, zadzwoń i uprzedź partnera. Twoje kilkuminutowe spóźnienie się, nie tylko zdenerwuje go, ale także sprawi, że poczuje się zlekceważony, a nawet ośmieszony.
  2. Zadbaj o siebie – ubierz się schludnie, staraj się podkreślić swoje atuty. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, kup coś nowego, w czym będziesz czuć się swobodnie i atrakcyjnie. Nie zmieniaj jednak radykalnie dotychczasowego stylu ubierania, gdyż możesz się poczuć nieswojo. Unikaj także nadmiernej elegancji, może ona sprawić, że wytworzy się pomiędzy wami nadmierny dystans (możesz być odebrana jako osoba wyniosła).
  3. Wybierzcie się w miejsce, do którego oboje macie ochotę pójść. Jeśli dopiero się poznajecie, wybierzcie miejsce, gdzie będzie na tyle cicho, by móc swobodnie porozmawiać.
  4. Słuchajcie się nawzajem. Nikt nie lubi słuchać godzinnych monologów. Oboje macie sobie do powiedzenia wiele ciekawych spraw, choć na początku może być nieco trudno.
  5. Nie mów źle o innych. Randka to nie czas, by opowiadać o kłopotach rodzinnych lub o niestosownym zachowaniu innych ludzi. Roztrząsanie trudnych spraw lepiej zostawić na czas, kiedy związek będzie silniejszy.
  6. Nie narzekaj. To bardzo odpychające zachowanie, z pewnością narzekając nie staniesz się atrakcyjniejsza w oczach rozmówcy.
  7. Bądź sobą, przecież chcesz być pokochanym właśnie takim, jaki jesteś. Jeśli czujesz się przymuszony do zachowań sprzecznych z twoim charakterem, może to oznaczać, że nie ufasz osobie, z którą się spotykasz.
  8. Bądź szczery – to podstawa każdego związku.
  9. Unikaj tematów kontrowersyjnych. Nie warto pierwszej randki kończyć kłótnią na temat polityki.
  10. Bądź radosny i nie bój się żartować. Jesteś na randce z osobą atrakcyjną dla ciebie, masz więc powody, by nie tracić dobrego samopoczucia.

Udanej randki!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram