Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do tego, by wnuki podziękowały za miłość, wsparcie, nieskończone pokłady cierpliwości i – całkiem sporą – dawkę rozpieszczania, jakie otrzymują od nich każdego dnia. Dlatego warto, by wnuki dobrze zastanowiły się nad tym, co sprawi ukochanym seniorom przyjemność, a następnie poświęciły czas i stworzyły prawdziwy prezent od serca. Najbardziej na pewno ucieszy niespodzianka wykonana przez dzieci własnoręcznie, np. nietypowa, pyszna laurka.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że babcia i dziadek to najczęściej specjaliści od tego, by na twarzach wnucząt gościł uśmiech – zabierają najmłodszych na spacery i opowiadają ciekawe historie, bez znudzenia po raz kolejny grają w ulubioną grę albo po raz setny czytają tę samą bajkę. Wszyscy też wiedzą, że babcie są mistrzyniami w sprawianiu kulinarnych przyjemności. Dlatego wakacje, a nawet zwykłe popołudnie u ukochanych seniorów, to dla dzieci często wizyta w krainie, gdzie stają się małym królewiczem lub królewną – czas zabawy i beztroski, który z nostalgią wspominać będą jeszcze przez długie lata. Dzień Babci i Dziadka to zatem doskonały pretekst do tego, by choć na chwilę role się odwróciły. Niech tym razem to starsi przedstawiciele rodu poczują się wyjątkowi, a wnuki zastanowią się, jakie niespodzianki, atrakcje i prezenty przygotować, by sprawić im jak największą radość. Na przykład na spacer można wybrać się w miejsce, które Babcia czy Dziadek lubią najbardziej, takie z którym łączą się dla nich miłe wspomnienia, a po powrocie obejrzeć album ze zdjęciami i posłuchać wspomnień albo zorganizować rodzinny wieczór filmowy z gwiazdami srebrnego ekranu sprzed lat. Jednak prezentem, który niewątpliwie sprawi największą radość będzie ten wykonany własnoręcznie przez dzieci.

Pyszna laurka – naturalnie, od serca

Na pewno ciekawym i zaskakującym sposobem na uczczenie Dnia Babci i Dziadka będzie – zamiast tradycyjnej, rysowanej – smaczna laurka, w podziękowaniu za wszystkie smakołyki, którymi przez cały rok rozpieszczane są wnuki. Warto zatem zadbać o wybór pysznych, a jednocześnie pełnowartościowych składników na tak wyjątkowy prezent. Doskonałym pomysłem będzie stworzenie go z płatków zbożowych Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki, które powstają z naturalnych składników: pełnego ziarna i kakao. Stanowią dzięki temu źródło cennych substancji odżywczych: minerałów – fosforu, żelaza, miedzi i manganu oraz błonnika. Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki są zatem doskonałą podstawą do zrobienia smacznego podarku od serca, który z łatwością – ewentualnie z niewielką pomocą rodziców – przygotują nawet najmłodsi. Wystarczy trochę mleka, ulubione owoce babci i dziadka oraz wyobraźnia, której dzieciom nigdy nie brakuje. Taki prezent na pewno mile zaskoczy obdarowanych, a dla wnuków będzie nie tylko okazją do sprawienia radości, ale też podzielenia się z Babcią i Dziadkiem swoim ulubionym smakiem.

Torcik naleśnikowy, z twarożkiem i płatkami zbożowymi Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki

POTRZEBUJESZ:

Naleśniki:

  • 230 g mąki pszennej (kopiasta szklanka)
  • 300 ml soku pomarańczowego 100%
  • 100 ml wody gazowanej
  • 2 jajka
  • łyżka oleju rzepakowego

Nadzienie:

  • 150 g płatków Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki
  • 800 g kremowego naturalnego twarożku
  • czerwona pomarańcza

Mąkę łączymy z jajami, sokiem pomarańczowym i wodą gazowaną. Miksujemy na gładką masę, po czym dolewamy olej i mieszamy. Na nieprzywieralnej patelni, lekko natłuszczonej olejem, smażymy naleśniki (20 sztuk o średnicy około 12 cm). Na każdym z nich rozsmarowujemy twarożek i układamy warstwę płatków Lubella Mlekołaki Choco Piegołaki. Wierzch ozdabiamy płatkami i pokrojoną, sparzoną pomarańczą.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram