Żyjemy w czasach, w których wygląd ma dla nas niebagatelne znaczenie. Każdego dnia, jesteśmy postrzegani nie tylko przez pryzmat tego, kim i jacy jesteśmy, ale także przez to, jak się ubieramy i jak wyglądamy.

Wygląd zewnętrzny stał się dla nas czymś, do czego przywiązujemy coraz większą uwagę. Z biegiem lat, nasza skóra traci jednak na gęstości – robi się sucha, matowa i zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki. Czy można jakoś temu zaradzić?

Terapia z użyciem czynnika wzrostu

Procedura z wykorzystaniem czynnika wzrostu, skutecznie odnawia skórę poprzez zastosowanie głowicy mikroigłowej i osocza bogatopłytkowego (PRP). Zabieg polega na użyciu Micropenu, instrumentu, który zawiera bardzo drobne igły, które poruszają się w górę i w dół, podobnie, jak maszyna do szycia. Igły te są używane do nakłuwania skóry w celu uzyskania bardzo kontrolowanej odpowiedzi. Każde nakłucie tworzy mały kanał, który wysyła skórze sygnał, aby wypełnić te mikroskopijne rany, tworząc nowy kolagen i elastynę. Zabieg znacznie poprawia teksturę i jędrność skóry, a także zmniejsza blizny, pory i rozstępy.

Proces ten można wzmocnić poprzez dodanie osocza bogatopłytkowego pacjenta (PRP). Uzyskane przez proste pobranie krwi, PRP zawiera wysokie stężenie płytek krwi i osiem różnych czynników wzrostu. W wyniku przeprowadzenia tego zabiegu, następuje zauważalne odnowienie skóry, będące następstwem tworzenia się nowych komórek i kolagenu.

Zabieg z użyciem czynnika wzrostu może być stosowany do leczenia:

  • Blizn po trądziku
  • Skóry uszkodzonej przez słońce, z przebarwieniami, zaczerwienieniem i zmarszczkami
  • Cienkich linii wokół ust i oczu
  • Zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie
  • Szarej, szorstkiej lub matowej skóry o nieładnej strukturze
  • Rozstępów

Zabieg jest w 100% bezpieczny i skuteczny. Procedura trwa 1½-2 godziny. Aby zapewnić komfort pacjentowi, stosuje się znieczulenie miejscowe. GFF wymaga niewielkiego czasu na regenerację. W pierwszym dniu może pojawić się zaczerwienienie i wrażliwość, a skóra wygląda podobnie, jak po oparzeniu słonecznym. Początkowe zaczerwienienie zwykle ustępuje bardzo szybko, w ciągu 24-48 godzin. Po zabiegu, skóra może być sucha, dlatego ważne jest, aby komórki miały odpowiednie środowisko do rozwoju. W tym celu zaleca się używanie specjalnych preparatów, które przyspieszają gojenie się, poprzez stymulację czynników wzrostu.

Aby osiągnąć optymalny wynik, ważne jest, aby obszar poddany zabiegowi był chroniony przed słońcem i odpowiednio nawilżany. Każdego dnia należy pamiętać o zastosowaniu szerokiego zakresu ochrony przeciwsłonecznej o SPF – co najmniej 30. Przez 2 tygodnie po leczeniu GFF, ekspozycja na słońce powinna być zminimalizowana.

Największa korzyść z GFF zauważalna jest 2-3 miesiące po leczeniu. Twoja skóra będzie wyglądać wspaniale, będziesz czuć się piękniej i młodziej. Rezultaty mogą utrzymywać się od 1-2 lat. Codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych (SPF 30) przedłuży korzyści płynące z zastosowania czynnika wzrostu, a także zmniejszy ryzyko zachorowania na raka skóry.

Seniorze – jeśli zainteresowała Cię możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu, skontaktuj się z Centrum Medycznym Civis Vita i zapoznaj się z ofertą firmy.

Zapraszamy serdecznie!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram