Nowy rok, nowe mieszkanie i…przeprowadzka. Z czym ci się to kojarzy? Przede wszystkim z górą kartonów i niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Dlatego zebraliśmy garść porad, które pomogą ci przygotować się na ten duży krok.

  1. Zorganizuj się

Myśl o przeprowadzce może być naprawdę przytłaczająca. Dlatego nawet, jeśli prawdziwy armagedon szykuje się dopiero za kilka tygodni już teraz się do niego przygotuj. Zaznacz w kalendarzu datę przeprowadzki i zrób listę rzeczy do zabrania. Lepiej być gotowym wcześniej niż tydzień przed przeprowadzką odkryć, że nie masz np. kartonów do pakowania.

  1. Wyczyść swoje rzeczy

Porządek to klucz do sukcesu całego przedsięwzięcia. Najlepiej już kilka tygodni wcześniej wyczyść przedmioty, które chcesz zabrać. Meble np. przetrzyj wilgotną ściereczką z mikrofibry, która usunie kurz i zabrudzenia (np. Microfibre Colors marki Vileda). Szklane przedmioty, jak wazony czy figurki wyczyścić na błysk specjalną szmatka do polerowania (np. Actifibre Window od Viledy). Zdecyduj też, co chcesz sprzedać, komuś podarować lub wyrzucić. Pamiętaj, aby być bezwzględnym, jeśli chodzi o czyszczenie i eliminację niepotrzebnych rzeczy. Nie używasz jakiegoś mebla lub przedmiotu od trzech lat? To znak, że zdecydowanie powinnaś się go pozbyć. Może przyda się komuś innemu?

  1. Spakuj się mądrze 

Z pakowaniem nie ma żartów, i nieważne, czy wyjeżdżasz na urlop, czy szykujesz się do przeniesienia swoich cennych rzeczy w nowe miejsce zamieszkania. W obu przypadkach musisz to zrobić starannie. Zaopatrz się w kartony do pakowania – bezpiecznie przetransportujesz rzeczy z punktu A do B. Najpierw spakuj przedmioty, które rzadko używasz. Następnie pomyśl o swoich codziennych potrzebach i upewnij się, że masz łatwy dostęp do rzeczy codziennego użytku, jak przybory toaletowe i ładowarki mobilne. Najlepiej, jeśli zapakujesz te akcesoria osobno, w charakterystyczne pudełko – po dotarciu do nowego domu od razu będzie wiadomo, gdzie się znajdują. Aby zapanować na przeprowadzkowym chaosem, opisz każde pudełko pomieszczeniem, do którego ma przynależeć.

  1. Poświęć czas na porządkowanie każdego pomieszczenia

Każde pomieszczenie w twoim domu wymaga innej ilości czasu, narzędzi i uwagi. Przygotowanie i zorganizowanie tego, co należy zrobić w każdym z nich, pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Skoncentruj się na jednym pomieszczeniu na raz. Zanim rozpoczniesz pakowanie, szybko posprzątaj, aby wszystko było na swoim miejscu – ułatwi to grupowanie przedmiotów i szybsze pakowanie. Jeśli pozostawisz mieszkanie w czystości dla nowych właścicieli, ułatwi to także twoją przeprowadzkę. Podłogi szybko zdezynfekujesz mopem parowym Steam XXL Vileda, z szeroką, 40-centymetrową nakładką czyszczącą, która umożliwia wysprzątanie dużych powierzchni podłogi – nawet do 100 m².

  1. Wysprzątaj swój nowy dom

Jeśli uda ci się zorganizować klucze do nowego domu, zanim wyprowadzisz się ze starego – jesteś w komfortowej sytuacji. To da ci szansę na uporządkowanie nowej przestrzeni i porządne wyczyszczenie wszystkich zakamarków, zanim na dobre się wprowadzisz. Sprzątanie pustego mieszkania jest o wiele łatwiejsze niż czyszczenie wokół góry opakowań. Oznacza to także, że zaraz po wejściu i rozpakowaniu, możesz się zrelaksować. W dzień przeprowadzki upewnij się, że wszystkie środki czyszczące spakowałaś w osobne, łatwe do odnalezienia pudełko. Z pewnością przyda ci się szczotka DuActiva Classic od Viledy, która dzięki wbudowanej gąbce zbiera nagromadzony pył już przy pierwszym ruchu, nie wzbijając go w powietrze. A tego na pewno nie brakuje, po wizycie ekipy budowlanej. Następnie po prostu użyj mopa Ultramax w wersji XL, którym szybko i w łatwy sposób wyczyścisz podłogi na błysk. Ruchoma główka mopa bez problemu dotrze do trudno dostępnych miejsc, a wkład z mikrofibry 2 w 1 usunie uporczywy brud i drobiny, bez konieczności stosowania detergentów.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram