Kolejny raz za sprawą Fundacji ING Dzieciom, młodzi sportowcy mogli poczuć, jak smakuje rywalizacja. W czwartek 20. maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu wzięli udział w wyjątkowych zajęciach sportowych, które były nagrodą za ich wcześniejszą kreatywność i zaangażowanie w „Pomarańczową Siłę” – akcje zachęcającą poprzez dobrą zabawę dzieci z niepełnosprawnościami do aktywności fizycznej. „Lekcję” poprowadził znany dziennikarz sportowy i attaché kadry paraolimpijskiej Michał Pol, którego wspierał kapitan reprezentacji Polski w Amp Futbolu Przemysław Świercz.

„Pomarańczowa Siła” to inspirująca zabawa, której celem jest wyrównanie szans dzieci z niepełnosprawnościami na dostęp do sportu. Szkoły, organizacje i kluby, które wzięły udział w zabawie, otrzymywały sprzęt sportowy, a najaktywniejsi zostali nagrodzeni wspólnymi treningami z ambasadorami: Alicją Jeromin i Michałem Polem. Program składał się z pięciu rund, które odbyły się jesienią. Teraz, po zmniejszeniu zagrożenia pandemicznego, zwycięskie placówki otrzymują nagrody, na które zapracowały zaangażowaniem i kreatywnością w podejściu do aktywności fizycznej.

„Dla nas te spotkania z dziećmi, na które musieliśmy czekać długie miesiące, są symbolem powracającej normalności. Już w trakcie spotkania w Katowicach, które odbyło się na początku maja, razem z ambasadorami nie mogliśmy przestać się uśmiechać na widok szczęśliwych uczniów, z którymi ćwiczyliśmy w prawdziwym świecie, a nie przez komputer. W Przasnyszu było równie ciekawie. Wielkie wrażenie zrobiło na nas zainteresowanie młodzieży. Wspólnie z Michałem Polem i Przemkiem Świerczem ćwiczyło pięćdziesiąt osób. Wszyscy tworzyli jedną drużynę, którą łączyła pasja do sportu oraz szeroki uśmiech” – mówiła Agata Tomaszewska, Prezeska Zarządu Fundacji ING Dzieciom.

Spotkanie z dziećmi w Przasnyszu było trzecim – po spotkaniach w Zabrzu i Katowicach – które odbyło się w ramach nagród dla placówek najbardziej zaangażowanych w „Pomarańczową Siłę”. Ambasadorzy akcji niebawem znów ruszą w trasę, żeby spotkać się z młodzieżą z niepełnosprawnościami i inspirować ją do aktywnej zabawy. W najbliższych tygodniach przedstawiciele programu odwiedzą placówki w Siemiatyczach i Puławach, które zwyciężyły w dwóch pozostałych rundach sportowych.

„Można powiedzieć, że olimpijska edycja „Pomarańczowej Siły” jest na ostatniej prostej, ale jesteśmy przekonani, że tak naprawdę to dopiero początek. Wierzymy, że miłość do sportu, którą dzielimy się z dziećmi od półtora roku, zostanie w nich na długo i będzie dawać radość” – podsumowuje Agata Tomaszewska.

Marta i Magdalena Wróbel

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Martyna Tomaszewska

Zmień czcionkę
instagram