Spacery na świeżym powietrzu, ogrodnictwo, wędkarstwo i inne proste radości życia, znacznie zmniejszają ryzyko zawału serca u osób starszych.

Badanie, którym objęto 2500 osób w wieku emerytalnym wykazało, że ryzyko niedokrwienia serca u osób starszych, które oddają się swoim hobby, było aż o 50% niższe.

Naukowcy podzielili ochotników badania na trzy grupy, w zależności od poziomu aktywności fizycznej. W pierwszej grupie byli starsi ludzie, którzy spędzają mniej niż cztery godziny w tygodniu na różnego rodzaju aktywnościach. Druga grupa seniorów zajmowała się zwykłymi sprawami – pracowała w domu, w ogrodzie, czasami jeździła na rowerze lub po prostu chodziła. Przedstawiciele trzeciej grupy to sportowcy, którzy uprawiają kolarstwo, pływanie i inne sporty.

Okazało się, że wystarczy kilka razy w tygodniu oddać się swojej ulubionej czynności, aby znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo śmierci z powodu zawału serca. Jak wykazały badania, trzecia grupa badanych – sportowcy – mieli aż o 66% mniejsze ryzyko śmierci.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram