Tego zespołu nigdy za wiele! Jurek Owsiak ponownie zaprasza na Dużą Scenę jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny. To już pewne – Acid Drinkers zagra na 25. Pol’and’Rock Festival!

Czterech niewątpliwie charyzmatycznych muzyków, czyli Titus, Popcorn, Ślimak i Dzwon, których popularność wyszła daleko poza scenę metalową, po raz kolejny zaprezentują niesztampową twórczość w ramach 30 jubileuszu swojej twórczości. To będą jedne z najgłośniejszy urodzin w historii rock’and’rolla!

Trzy dekady grania na scenach, z których schodzili dając publiczności jeszcze na długo odczuć prawdziwego metalowego kopa. Znani z niekonwencjonalnych występów, po których trudno powiedzieć, co bardziej wyróżnia ich twórczość – rzemieślnicze granie, szajba sceniczna, czy poczucie humoru. Chciałoby się powiedzieć, że po tylu latach w branży muzycznej, zespół przeżywa drugą młodość. Jednak w przypadku Acid Drinkers można stwierdzić, że nigdy nie skończyła się ich pierwsza.

Acid Drinkers (Kwasożłopy) to nie tylko weterani polskiego trash metalu, ale i Pol’and’Rock Festival, na którym wystąpią już po raz ósmy! Na swoim koncie mają 17 płyt , które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną. Wystarczy wymienić „Infernal Connection”, „High Proof Cosmic Milk”, czy „The State Of Mind Report”, nie zapominając również o dwóch tribute albumach, które chociaż zagrane cudzymi utworami, na pewno wyróżniają się nieokiełznaną, jak sam zespół, świeżą kompozycją. Kto inny mógłby zaprosić Czesława Mozila do wspólnej aranżacji utworu Metallicy „Nothing Else Matters”, jak nie zespół Acid Drinkers, robiąc to jednocześnie odjechanie dobrze? Nikt! Doświadczyliśmy tego na własnej skórze, na kostrzyńskim polu w 2014 roku.

Chociaż mają w swojej twórczości imponującą liczbę albumów i ponad 2000 koncertów, które dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś, to wciąż potrafią zaskoczyć… właściwie to wcale nie przestają zaskakiwać. Jakkolwiek ich twórczość to kawał dorobku, który zasłużył się dla historii polskiego ostrego grania, to muzycy zdecydowanie wolą o sobie mówić z przymrużeniem oka:

„Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu! Gdyby butelka nie została szybko wypita dziś miała by już 30 lat! Zgodnie z przysłowiem – im starsi tym lepsi! Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane.”

W punkt! Bowiem na scenie są mocarni, szybcy, konkretni. Bez zbędnych ozdobników. Szybkie, solidne gitarowe riffy oraz jeszcze szybsze solówki doskonale wgryzając się w bębny, w które Ślimak wali bez opamiętania, nie szczędząc sobie również podwójnej stopy. Dochodzi do tego nie do podrobienia charyzmatyczny „jazgot” frontmana Titusa – prawdopodobnie jest to jedyny wrzask, który można określić „drze mordę, aż miło!”

Ich wszystkie występy na Pol’and’Rock Festival to niezaprzeczalnie muzyczny sztos, który nadaje nowe tempo kwaśnego szaleństwa bez limitu na dobrą zabawę. W tym roku spodziewamy się nie tylko powtórki z rozrywki, ale przede wszystkim nowego oblicza muzycznego grzmotu.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram