Oczy są jedną z ważniejszych rzeczy, na które zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Jednak w wyniku procesu starzenia, owal twarz zmienia się, a co za tym idzie, skóra wokół oczu również.

Problem opadającej powieki dotyczy wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak w pewnym wieku przestaje być to wyłącznie problem estetyczny, a staje się także zdrowotny. Jak poradzić sobie z tym defektem? Zapytaliśmy o to eksperta — doktor Magdalenę Potembska-Eberhardt, założycielkę kliniki Femmed.

Przyszłość dostępna już dziś

Do niedawna jedynym rozwiązaniem tego problemu była chirurgiczna plastyka powiek (tzw. blefaroplastyka). Zabieg inwazyjny, przeprowadzany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, po którym należy zachować wiele środków ostrożności, zanim naruszona skóra całkowicie się zagoi — tłumaczy dr Magdalena Potembska-Eberhardt.

Dzisiejsza technologia daje nam jednak nowe możliwości, które w pełni zadowolą pacjentów. Jednym z najnowszych rozwiązań, które pomaga pozbyć się uciążliwego problemu opadających powiek jest Plasma IQ – dodaje.

Plasma IQ to nowoczesne urządzenie do wykonania bezinwazyjnego liftingu powiek, które wykorzystuje czwarty stan skupienia, czyli plazmę właśnie. Zastosowane w urządzeniu wiązki plazmy działają jedynie w obrębie naskórka, dzięki czemu nie naruszają skóry. Dlatego też urządzenie Plasma IQ zyskało uznanie wśród specjalistów medycyny estetycznej, lekarzy i kosmetologów, a pacjenci pokochali je za bezinwazyjność, natychmiastowe efekty i brak konieczności rezygnowania z codziennych aktywności po zabiegu.

Technologia w służbie zdrowiu i pięknu

Zabieg z wykorzystaniem generatora plazmy jest niezwykle prosty do przeprowadzenia. Plazma tworzy się pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta, dzięki niewielkiemu łukowi, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczenia skóry w obrębie działania, co skutkuje jej uniesieniem. Zabieg jest bezbolesny, a pond 70% efektu można zauważyć zaraz po jego zakończeniu – wyjaśnia działanie dr Potembska-Eberhardt.

Jak podkreśla specjalistka, zabieg zalecany jest jako alternatywa dla blefaroplastyki powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Polecany jest wszystkim tym, którzy chcą pozbyć się nieestetycznego problemu opadającej powieki, a dodatkowo zredukować zamaszki i przy okazji odmłodzić swoje spojrzenie. W okresie zimowym zabiegi tego typu są szczególnie polecane, ponieważ dzięki niższym temperaturom powietrza skóra szybciej się regeneruje. A dzięki temu latem można cieszyć się każdym dniem i funkcjonować bez uciążliwego problemu.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Zmień czcionkę
instagram