Każdy z nas pracuje na własne szczęście. O ile sytuacja materialna nie jest najważniejsza, choć nadal istotna, o tyle szczęście nie jest jedynie udanym zbiegiem okoliczności. To zbiór wypracowanych przez lata zwyczajów, nawyków myślowych i konkretnych działań.

Każdy z nas ma jednakowe szanse, by być szczęśliwym – najważniejsze by podjąć próby pozytywnego myślenia. To zadanie nie zawsze należy do łatwych, ale prędzej czy później na pewno nam się uda. Pamiętajmy: myśląc pozytywnie, przyciągamy do siebie dobro! Ponadto, istnieje kilka zasad, które wdrożone w życie mogą nam pomoc w osiągnięciu zadowolenia.

Bądźmy dla siebie łagodni: stawiajmy przed sobą cele możliwe do zrealizowania, które dadzą nam poczucie satysfakcji

Niejedno z nas zbyt wiele od siebie wymaga. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka często jest powodem rozczarowań i poczucia porażki. Konfrontujmy ambicje z rzeczywistością. W pierwszej kolejności czerpmy radość z możliwych do spełnienia marzeń. Nie od razu Rzym zbudowano!

Szanujmy siebie, szanujmy innych

Respekt okazywany innym sprawi, że inni będę szanować i nas, a dzięki temu lepiej się żyje.

Nie zadręczaj się tym, czego nie masz. Ciesz się z tego co posiadasz

Bądź wdzięczny za to, co masz, doceń obecność bliskich, codzienne czynności, rzeczywistość, o której być może inni mogą tylko pomarzyć… masz naprawdę więcej niż ci się początkowo wydawało.

Mów „tak”

Korzystaj z propozycji które otrzymujesz, zgadzaj się na pomysły i zaproszenia innych. Dzięki temu odkryjesz nowe rzeczy, rozbudzisz swoje pasje, spotkasz nowych ludzi i milo spędzisz czas. A jeśli ci się nie spodoba – nie szkodzi, przynajmniej nie będziesz mieć poczucia, ze cos cię ominęło.

Zasługujesz na to, by o siebie dbać

Nie chodzi o to, by stać się bezwzględnym egoista i zapomnieć o potrzebach innych. To jest przypomnienie, ze czasami myślenie o sobie samym jest po prostu zdrowe i gwarantuje dobre samopoczucie. Pamiętajmy o własnych marzeniach i potrzebach – to od nich zależy poczucie osobistego szczęścia.

Zapomnij krzywdy z przeszłości – to nie wnosi nic dobrego w teraźniejsze szczęście i zdrowie

Nie będziesz szczęśliwy wracając do nieprzyjemnych sytuacji z przeszłości. Przezywanie ich na nowo kolejne razy nie przyniesie nic dobrego. Pozwól złym emocjom wybrzmieć, niech znikną tak szybko jak się pojawiły. nie wywołuj „demonów przeszłości”, nie są nikomu potrzebne.

Naucz się cieszyć drobiazgami

Niektórzy z nas uwarunkowują swoje szczęście od spełnienie kolejnych  pragnień np. jeśli wygram w totka, będę szczęśliwy. Ale od lat nie wygrywam i co wtedy? Nie warto uzależniać poczucia szczęścia od przypadku.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram