Pobyt opiekuńczo-leczniczy w ośrodku HONORATA, to usługa skierowana głównie do osób starszych, przewlekle chorych, będących w zaawansowanym stanie choroby, a także zdrowych, ale potrzebujących stałej opieki i wsparcia.

Pacjenci korzystający z pobytów opiekuńczo-leczniczych w naszym ośrodku, to także seniorzy mający problemy z samodzielnym poruszaniem się. Celem realizacji tej usługi jest zapewnienie naszym podopiecznym bezpieczeństwa, a także podniesienie komfortu życia, w okresie kiedy wymagają całodziennej troski i wsparcia.

W trakcie pobytu opiekuńczo-leczniczego, pacjenci są pod stałym nadzorem lekarskim oraz pielęgniarskim, a opieka nad nimi jest ukierunkowana na poprawę stanu zdrowia, a także na zwiększenie ich samodzielności w życiu codziennym. Pobyt opiekuńczo-leczniczy jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta z uwzględnieniem zaleceń lekarskich.

Usługa opieki nad osobami starszymi, w ramach pobytu opiekuńczo-leczniczego, to również idealne rozwiązanie dla seniorów w dobrej kondycji zdrowotnej, ale jednak potrzebujących stałego wsparcia oraz usprawniania rehabilitacyjnego. Pobyt w ośrodku HONORATA to opieka dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, która ma na celu poprawę sprawności i jakości funkcjonowania w codziennym życiu.

Pobyt opiekuńczo-leczniczy w ośrodku HONORATA może zostać rozszerzony o pakiet rehabilitacji: podstawowy, rozszerzony lub intensywny. Dodatkowe świadczenia ukierunkowane są na szybsze osiągnięcie pożądanych rezultatów z zakresu praktycznej poprawy jakości życia osób starszych.

ZAKRES USŁUGI


zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką
wyżywienie dostosowane do diety pacjenta
konsultacje lekarskie – internista, geriatra, neurolog
24-godzinna opieka pielęgniarek i opiekunek medycznych –zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne oraz pieluchomajtki
ustalenie przez zespół terapeutyczny szczegółowego planu opieki indywidualnej
terapia zajęciowa
2015-07-22-podstrony_20
konsultacja fizjoterapeuty oraz pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego
wsparcie personelu ośrodka w adaptacji pacjenta do nowego otoczenia i pomoc w jak najszybszej aklimatyzacji
edukacja zdrowotna dla pacjentów i ich rodzin w zakresie prawidłowych nawyków oraz zdrowego trybu życia
uczestnictwo w organizowanych przez ośrodek wydarzeniach kulturalno-oświatowych – koncerty muzyczne, spotkania z poezją, występy kabaretowe oraz uroczystości okolicznościowe (organizacja urodzin, imienin, spotkań świątecznych)
nieograniczony dostęp do kaplicy rzymsko-katolickiej oraz do opieki duszpasterskiej.

ORPEA POLSKA od ponad 15 lat opiekuje się seniorami

W domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych w całej Polsce, o  zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów, dba wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, terapeuci, personel pomocniczy i administracyjny.

ORPEA POLSKA doskonale rozumie potrzeby seniorów i ich rodzin. Bierze pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby osoby starszej, lecz wszystkie aspekty funkcjonowania. Dla każdego mieszkańca przygotowywany jest indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. Takie podejście przynosi najlepsze efekty i pozwala zachować zdrowie, kondycję oraz jakość życia osób starszych jak najdłużej na możliwie wysokim poziomie.

ORPEA POLSKA tworzy drugi dom, w którym podopieczni czują się bezpiecznie, są akceptowani, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, mogą dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. To środowisko motywujące i wzmacniające poczucie własnej wartości.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram