Szacuje się, że na całym świecie z powodu zaburzeń po menopauzie cierpi 294 milionów kobiet,z czego 211 milionów nie jest prawidłowo leczona.
„Po menopauzie jakość mojego życia seksualnego drastycznie spadła. Chciałabym nadal czerpać radość ze swojego związku, jednak podczas stosunku często odczuwam duży dyskomfort. Zdarzają mi się również wstydliwe epizody nietrzymania moczu. Lekarz bagatelizuje te objawy, przekonując mnie, że jest to coś, z czym powinnam się pogodzić. Czy faktycznie tak już musi być?”
Anna, 51 lat
Menopauza występuje u kobiet między 44 a 56 rokiem życia. Średni wiek życia kobiety obecnie szacuje się na 82 lata, więc 1/3 naszego życia przypada na czas tzw. hipoestrogenizmu (okresu zmniejszonej ilości estrogenów) i związanych z tym zaburzeniami w zakresie narządu rodnego. Towarzyszą temu również inne, ogólnoustrojowe schorzenia, takie jak cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia gospodarki lipidowej, otyłość, osteoporoza itp.
Problemy te często są bagatelizowane, niestety również przez personel medyczny, choć blisko co trzecia kobieta w Europie zgłasza co najmniej jeden z takich symptomów, jak bolesność przy współżyciu, świąd, pieczenie w pochwie, parcia na mocz, częstomocz, nietrzymanie moczu, nocne oddawanie moczu lub nawracające infekcje dróg moczowych. Niedobór estrogenów prowadzi również do skrócenia się pochwy, zwężenia, spłycenia i zanikania sklepień, a także do zmniejszenia przepływu krwi, przez co śluzówki stają się blade i suche.
Szacuje się, że na całym świecie z powodu tego typu zaburzeń po menopauzie cierpi 294 milionów kobiet, z czego 211 milionów nie jest prawidłowo leczona.
Równie istotnym problemem w tym okresie są zaburzenia związane ze statyką narządu rodnego – obniżenie ścian pochwy i narządu rodnego, najczęściej związane z przebytymi ciążami i porodami. Wiąże się to także z nagłymi parciami, popuszczaniem i nietrzymaniem moczu. To ostatnie jest jedną z najczęściej występujących przewlekłych chorób u kobiet. Według różnych źródeł cierpi na nią 17, 46 a nawet i 60 procent populacji.

Żródło: Miasta Kobiet

Kim Jesteśmy :

Jesteśmy kliniką, która naszym pacjentom pomoże poradzić sobie z niedoskonałościami, poprawi komfort życia i zbuduje pewność siebie w każdym wieku.


Pracują u nas najlepsi specjaliści certyfikowani za granicą a zabiegi wykonują lekarze medycyny z wieloletnim doświadczeniem. Wśród naszych specjalistów są lekarze medycyny estetycznej, stomatolodzy i ginekolodzy  .

Specjalizujemy się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu poprzez wykonanie zabiegu

Laserem Mona Lissa in Touch

To unikalny zabieg, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo, bezbolesność i minimalną inwazyjność a w efekcie odbudowę błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, poprawę jej elastyczności i redukcję nietrzymania moczu.

Rabat 50% na jednorazowy pedicure i menicure dla wszystkich Pań, które zdecydują się wykonać zabieg Mona Lisa in Touch do 28.02.2018. Rabat do wykorzystania do dn 09.03.2018, po wcześniejszemy ustaleniu terminu.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego Centrum Medycznego

Discussion do you think money is writing a research paper important in life
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram