Emerytura, to wyjątkowy czas, gdy możemy wreszcie korzystać z tego, czego zawsze nam brakowało – wolnego czasu.

Dzieci odchowane, nie musimy przejmować się karierą i możemy poświęcić czas sobie, partnerowi oraz własnym pasjom. Dla osób bardziej chłonnych wiedzy, dostępne są zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Emerytura daje nam szansę, by rozwijać swoje zainteresowania takie jak wędkarstwo, ogrodnictwo, kinematografia, rozwiązywanie krzyżówek itd. Jest to też czas, który możemy poświecić na pielęgnowanie relacji z bliskimi. Mamy okazję, by pomóc dzieciom w wychowywaniu wnuków, spędzać czas z przyjaciółmi i nawiązywać nowe znajomości.

Warto wykorzystać emeryturę, by zadbać o swoje zdrowie. Zróbmy kompleksowe badania, nadróbmy zalegle wizyty u specjalistów. Zwróćmy uwagę na naszą dietę. Jeśli gotowanie jest naszym hobby – tym lepiej – połączymy przyjemne z pożytecznym!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram