Na wygląd i zdrowie naszej skóry wpływ ma wiele czynników. Chyba większość z nas zdaje sobie sprawę, że stres, zanieczyszczenia środowiska czy zła dieta źle wpływa na skórę i jej kondycję. Musimy zacząć dbać o naszą skórę „od wewnątrz”, a nie tylko na zewnątrz. Wielu z nas marzy, by jak najdłużej zachować młody wygląd i dobre zdrowie swojej skóry.

Istnieje przekonanie, że maseczki czy różnego rodzaju kremy w zupełności wystarczą. To mylne złudzenie. Obecnie trzeba się nieźle nagimnastykować aby osiągnąć pożądany efekt. Wielu z Was pewnie zastanawia się teraz jak zadbać o skórę, by czas się dla niej zatrzymał. Oto kilka sprawdzonych rad, które mogą pomóc nam w osiągnięciu upragnionego celu. Pierwszy sposób, chyba dość oczywisty to dieta. Badania udowadniają, że zróżnicowana i dobrze zbilansowana dieta może zdziałać cuda. Musimy zadbać, aby na naszym talerzu często pojawiały się owoce, warzywa bogate w błonnik, witaminy i sole mineralne. Dietę uzupełniajmy zbożowymi produktami pełnoziarnistymi, nabiałem, rybami czy orzechami, oczywiście w odpowiednich ilościach i proporcjach. Pamiętajmy, że zróżnicowanie jest bardzo ważne, by jeść nie tylko zdrowo, ale i smacznie. Idealnym przykładem produktu żywieniowego, który dobrze wpływa na kondycję naszej skóry jest ciemne pieczywo – bogate w błonnik, który oczyszcza nasze jelita. Również sport jest bardzo ważny. Gimnastyka wykonywana pomiędzy obowiązkami domowymi, krótka przebieżka – nawet po schodach, jazda rowerem czy jakakolwiek inna aktywność fizyczna wykonywana regularnie pozwoli zachować sprawność fizyczną ciała.  Warte polecenia jest także odstawienie używek – jest to bowiem droga w jedną stronę. Używki takie jak alkohol czy papierosy mogą prowadzić do różnych groźnych chorób i przyspieszają proces starzenia się naszej skóry, ale również układu krwionośnego czy oddechowego. Wniosek nasuwa się sam: odstaw używki, a zachowasz piękno i zdrowie swojej skóry prze ładnych parę lat dłużej. Trzeba nadmienić, że również różnego rodzaju kosmetyki nie zaszkodzą naszej skórze. Komórki naszego organizmu z wiekiem wolniej się regenerują, pogarsza się sprężystość włókien kolagenowych i elastynowych, co sprawia, że skóra najprościej mówiąc wiodczeje. Odpowiednio dobrane kosmetyki – serum, tonik czy krem – odpowiednio nawilżą twoją skórę oraz ją odżywią. Istotne jest także, aby stosować preparaty wzbogacone w antyoksydanty oraz inne składniki aktywne, które ochronią nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz spowalniają proces starzenia się skóry. Pijmy dużo wody, która jest dla naszej skóry lepsza niż niejeden krem. Woda paruje przez warstwy naskórka, automatycznie ją nawilżając. Pomaga także w usuwaniu toksyn z organizmu wypłukując je z moczem czy potem. Na koniec coś przyjemnego dla człowieka, co może okazać się również pomocne to sen. To właśnie podczas nocnego odpoczynku skóra się regeneruje, natomiast brak odpoczynku sprawia, że skóra robi się szara, niewyraźna, a oczy podkrążone.

Istnieje wiele sposobów, by jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd. Wystarczy tylko, że zatrzymamy się na chwilę w naszym życiowym pędzie, a uświadomimy sobie jak proste, codzienne czynności mogą nam w tym pomóc.

 

                                                                                                       Mateusz Kołowrocki

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram